Kamery live
prognoza pogody

“Szarotki” bezlitosne dla beniaminka (SKRÓT MECZU + KONFERENCJA PRASOWA)

25 listopada 2016 20:22
Wyciszenie Włącz dźwięk

Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ efektownym zwycięstwem we własnej hali zakończyli drugą rundę rozgrywek PHL. „Szarotki” pokonały aż 7:1 drużynę Automatyki Gdańsk. 

Długo w tym meczu wcale nie zanosiło się aż na tak wysokie zwycięstwo Podhala. Do 36 minuty, mimo sporej przewagi i licznych sytuacji, gospodarze prowadzili tylko 1:0. Gola w 11 min zdobył efektownym strzałem Jarmo Jokila. Po niesygnalizowanym uderzeniu Fina krążek, za nim wpadł do bramki, odbił się jeszcze od poprzeczki. 

Na przeszkodzie w zdobyciu kolejnych goli w tym okresie gry stanął nowotarżanom świetnie spisujący się w gdańskiej bramce Nikifor Szczerba (były gracz Podhala). 

Worek z bramkami Podhalanie rozwiązali we wspomnianej 36 min kiedy w odstępie 50 sekund zdobyli dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Dariusz Gruszka, wykorzystując świetne dogranie zza bramki od Kaspra Bryniczki, a następnie w momencie gry Podhalan w liczebnej przewadze, Sebastian Łabuz mocno uderzył spod niebieskiej linii,  krążek przetoczył się między parkanami Szczerby i wpadł do bramki.

W trzeciej tercji już nowotarżanie większych problemów ze zdobywaniem goli nie mieli. Zdobyli ich w tej części cztery. Przyjezdnych stać było tylko na honorowe trafienia Amerykanina Josephera. 

Cały mecz pod nasze dyktando, choć trochę nam zajęło za nim się wstrzeliliśmy. Ale jak już zaczęło wpadać to potem już poszło. Z każdą kolejno traconą bramką morale przeciwników spadało, przez co nam było łatwiej. Cieszy że wygraliśmy wreszcie w przekonujących rozmiarach. Fizycznie czujemy się coraz lepiej też dlatego  w dobrych humorach wchodzimy w trzecią rundę – przyznał gracz Podhala i autor trzech bramek w meczu, Dariusz Gruszka. 

TatrySki Podhale – Automatyka Gdańsk 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Bramki: 1:0 Jokila 11, 2:0 Gruszka (Bryniczka) 35, 3:0 Łabuz (Neupauer, Różański) 36, 4:0 Syrei (Bryniczka, Różański) 42, 5:0 Gruszka (Syrei, Bryniczka) 46, 6:0 Hattunen (Bryniczka) 49, 6:1 Josepher 54, 7:1 Gruszka (Bryniczka, Tomasik) 59. Sędziował: Paweł Breske z Jastrzębia. Kary: 14-14 min. Widzów: 700 

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov – Tomasik, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – Łabuz, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Różański – Wojdyła, K. Kapica, P. Michalski, D. Kapica, Svitac. 

 

NT24TV 25.11.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również