Kamery live
prognoza pogody

Szaflary z dofinansowaniem

8 września 2023 09:18

Gmina Szaflary otrzymała dofinansowanie w wysokości blisko 1 mln zł na cztery zadania. W ich ramach zaplanowano realizację inwestycji w przedszkolu i trzech szkołach podstawowych.

Szaflary z dofinansowaniem

Dofinansowanie w wysokości ponad 147 tys. zł zostanie przeznaczone na dostosowanie budynku przedszkola w Bańskiej Niżnej do wymagań ochrony przeciwpożarowej. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. wykonanie warstw izolacyjnych i wykończeniowych na elewacji budynku, wymianę drzwi, wzmocnienie stropu czy montaż autonomicznych czujek dymu.

– Druga inwestycja to modernizacja pokrycia dachowego na budynku Szkoły Podstawowej w Zaskalu. W tym przypadku rządowe dofinansowanie wynosi prawie 330 tys. zł. W szkole, do której na co dzień uczęszcza ok. 130 dzieci, konieczne są prace budowlane związane z pokryciem dachowym, które jest nieszczelne oraz skorodowane – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Analogiczne prace związane z pokryciem dachowym zostaną wykonane na budynku Szkoły Podstawowej w Skrzypnem. Dofinansowanie wyniosło ponad 362 tys. zł. Także tutaj uczęszcza ponad 130 uczniów i dzieci w wieku przedszkolnym. Szkoła dysponuje 10 salami lekcyjnymi. W wyniku intensywnych opadów śniegu pokrycie dachowe uległo uszkodzeniu i wymaga naprawy.

Natomiast w Szkole Podstawowej w Szaflarach wykonana zostanie izolacja antyradonowa, a dofinansowanie wyniesie prawie 80 tys. zł.

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

ag 08.09.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również