Kamery live
prognoza pogody

Szaflary: pobili kobietę i próbowali ukraść jej samochód

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali dwóch sprawców usiłowania rozboju w Szaflarach. Podejrzani pobili kobietę i próbowali ukraść jej samochód. Zostali jednak spłoszeni przez świadka zdarzenia i uciekli. Obaj zatrzymani kilka miesięcy temu opuścili zakład karny i działali w recydywie. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Sąd na wniosek prokuratora zostawał wobec 23 i 42-latka tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Szaflary: pobili kobietę i próbowali ukraść jej samochód

W środę tj. 19 kwietnia br., przed południem w miejscowości Szaflary doszło do usiłowania rozboju. Napastnik podszedł do kobiety, uderzył ją i wspólnie z kolegą próbował ukraść jej samochód. Wtedy ze sklepu wyszedł mężczyzna, który ruszył z pomocą napadniętej i spłoszył napastników. Kobieta została przewieziona do szpitala na badania. Na miejsce zostali skierowani policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego nowotarskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, rysopis sprawców i natychmiast ruszyli na poszukiwania.

Znany już nowotarskim policjantom 42-letni mieszkaniec Szaflar został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Mężczyzna schował się przed policjantami w piwnicy. Był bardzo pobudzony i agresywny. Podczas zatrzymania naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, którzy do obezwładnienia musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Mężczyzna został przewieziony do nowotarskiej komendy.

Po kilku godzinach, drugiego ze sprawców rozpoznał policjant w centrum Nowego Targu, który po służbie jechał swoim samochodem. Funkcjonariusz natychmiast skontaktował się z dyżurnym nowotarskiej komendy i pieszo poszedł za mężczyzną. 23-latek po chwili także był w rękach policjantów i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Okazało się, że obaj mężczyźni kilka miesięcy temu opuścili zakład karny i działali w recydywie.

Podczas dalszych czynności policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, że 42-letni mieszkaniec Szaflar odpowiada również za kradzież zuchwałą, do której doszło na początku kwietnia br. w Ostrowsku. Mężczyzna wsiadł do pojazdu, w którym była właścicielka, ukradł jej portfel z dokumentami i gotówką, telefon, aby nie mogła wezwać pomocy, który później wyrzucił w lesie oraz kluczyki od samochodu i uciekł.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego następnego dnia podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Za rozbój grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat. Starszy z nich odpowie także za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy i kradzież zuchwałą. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec obu zatrzymanych tymczasowy areszt na trzy miesiące.

os 24.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
S. 10:02 25.04.2023

Może wreszcie należy zmienić przepisy i udostępniać zdjęcia takich bandytów.

Zobacz również