Kamery live
prognoza pogody

Szaflary: pijany 42-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

16 czerwca 2020 09:42

W piątek wieczorem na zakopiance w Szaflarach kierowca samochodu marki audi o 34 km/h przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem policjant wydał sygnał do zatrzymania, jednak mężczyzna nie zastosował się do nakazu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za uciekinierem, który widząc jadący za nim radiowóz zjechał w boczną drogę i zatrzymał się za budynkiem stacji benzynowej. Kierującym okazał się 42-latek z powiatu tatrzańskiego.

Szaflary: pijany 42-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Jak się okazało, przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej nie było jedynym przewinieniem kierującego. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie, a 42-latek stracił prawo jazdy.

Przekroczenie dozwolonej prędkości to wykroczenie, za które grozi mandat karny w wysokości od 300 do 400 złotych i 8 punktów karnych. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej pomimo wydawanych przez policjanta poleceń przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.  Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 16.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również