Kamery live
prognoza pogody

Święto turystyki

29 września 2022 16:22

We wtorkowy wieczór uczestnicy ogólnopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki wzięli udział w uroczystej gali połączonej z 20-leciem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Operze i Filharmonii Podlaskiej. W trakcie gali, Andrzej Gut-Mostowy, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki wyróżnił osoby związane z sektorem turystycznym odznaczeniami resortowymi – odznakami „Za zasługi dla Turystyki”. 

 

 

Święto turystyki

Gala w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku, o której oprawę muzyczną zadbała orkiestra opery z Maestro Chives na czele, była ukoronowaniem Ogólnopolskich Obchodów Światowego Dnia Turystyki. W czasie święta turystyki przemówienia skierowane do przedstawicieli branży z całej Polski oraz regionu wygłosili sekretarz stanu Ministerstwo Sportu i Turystyki Andrzej Gut-Mostowy, marszałek podlaski Artur Kosicki, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke oraz prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Podlaskie Travel Bożena Nienałtowska. 

Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), wyspecjalizowanej agendy ONZ, obchodzony jest od 27 września 1979 roku.  Coroczne święto służy kształtowaniu świadomości społecznej dotyczącej znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, stwarza okazję do wymiany poglądów na temat zadań i problemów stojących przed turystyką w kontekście jej wpływu na sferę kultury, polityki i gospodarki.

Redakcja 29.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również