Kamery live
prognoza pogody

Święto Policji – ponad sto awansów i odznaczeń

21 lipca 2017 19:55

Państwowa Policja obchodzi za trzy dni jubileusz 98-lecia istnienia. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu świętowała jednak już w piątkowe przedpołudnie, 21 lipca. Oficjalne uroczystości odbyły się przed budynkiem komendy, z udziałem lokalnych władz, duchowieństwa i przedstawicieli najważniejszych instytucji.  Jak co roku, była to doskonała okazja do wręczenia awansów i odznaczeń.

Święto Policji - ponad sto awansów i odznaczeń

Komendę Wojewódzką reprezentował na tej ceremonii zastępca komendanta wojewódzkiego – insp. Robert Nowakowski, natomiast rolę gospodarza spełniał mianowany właśnie na inspektora komendant powiatowy – Robert Bartosz. Cała uroczystość odbyła się na placu przed odświętnie ubranym szykiem pododdziału. 

– To właśnie wasza postawa, policjantów pełniących służbę wśród ludzi i pracowników cywilnych, buduje zaufanie społeczne i sympatię dla naszej formacji – mówił insp. Robert Nowakowski.Dziękuję również rodzinom, które są dla was codziennym wsparciem, a niejednokrotnie pierwszą pomocą psychologiczną w trudnych sytuacjach.

Odznaczono ponad setkę policjantów. Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali asp. szt.: Damian Batkiewicz, Jacek Bobak, Wiesław Pustelnik i Wojciech Spyra. Brązowy Medal odebrała Agnieszka Domalewska. Uhonorowani Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant” to asp. szt. Jacek Tworek i kom. Roman Wolski.

Przedstawiciele samorządowych władz, prócz życzeń wręczyli na ręce komendanta przydatne prezenty. Starosta Krzysztof Faber przekazał miernik przenikania światła przez szyby samochodowe, natomiast burmistrz Grzegorz Watycha – aparat fotograficzny.

– W imieniu władz miasta dziękuję szczególnie za zapewnienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta. Pragnę wyrazić uznanie i podziękować za to, że współpraca pomiędzy komendą a samorządem układa się bardzo dobrze – mówił burmistrz Grzegorz Watycha, życząc funkcjonariuszom jak najmniej problemów związanych z wypełnianą służbą. 

Szerszy materiał – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”.

/os

NT24TV 21.07.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również