Kamery live
prognoza pogody

Święto Buka w Dolinie Łopusznej

11 października 2023 08:07

Obok Gajówki Mikołaja na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego w Dolinie Łopusznej odbyło się doroczne Święto Buka. To cykliczne wydarzenie organizowane przez Nadleśnictwo Nowy Targ z Gorczańskim Parkiem Narodowym. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe z Waksmundu i Szkoła Podstawowa nr 2 z Nowego Targu.

Święto Buka w Dolinie Łopusznej

W ramach Święta Buka pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego i Nadleśnictwa Nowy Targ spotykają się dwa razy w roku, w sobotę z rodzinami, a w tygodniu ze szkołami.

– Idea jest bardzo prosta: opowiadamy o buku, o tym, dlaczego go chronimy, dlaczego siedliska buczyn karpackich są dla nas cenne i o tym, do czego go używamy w codziennym życiu, bo każdy z nas ma w domu coś bukowanego, nawet niekoniecznie zdając sobie z tego sprawę – mówi leśniczy Krzysztof Przybyła z Nadleśnictwa Nowy Targ.

Wydarzenie organizowane jest już po raz szósty. Frekwencja z roku na rok jest coraz większa.

– Zawsze to lepiej posiedzieć przy gajówce Mikołaja dowiedzieć się czegoś o buku, rozwiązać kilka zadań, które przygotowaliśmy dla was. I zakończyć spotkanie miłymi posiadami przy kiełbasce – dodaje leśniczy Krzysztof Przybyła.

Pomysłodawcą wydarzenia są pracownicy Gorczańskiego Parku Narodowego.

ag 11.10.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również