Kamery live
prognoza pogody

Świetny start nowotarżanki w Mistrzostwach Świata

15 marca 2017 20:52

Nowotarżanka Aleksandra Król zajęła 8 miejsce w snowboardowych Mistrzostwach Świata w konkurencji Slalom Równoległy (PSL), rozgrywanych w hiszpańskiej miejscowości Sierra Nevada (Hiszpania).

Świetny start nowotarżanki w Mistrzostwach Świata

Polka po dwóch przejazdach kwalifikacyjnych na czas, awansowała na 12 pozycji do finału, w którym tylko 16 najlepszych zawodniczek z kwalifikacji startuje w formule wyścigu równoległego.

W 1/8 finału nasza reprezentantka pokonała Inę Meschik z Austrii. W ćwierćfinale Król przegrała z brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Sochi Alena Zavarzina z Rosji, która w końcowej klasyfikacji zajęła trzecie miejsce.

 – Jestem zadowolona z dzisiejszego startu. W prawdzie byłam lekko kontuzjowana i do ostatniej chwili leczyłam uraz pleców, z tego powodu odpuściłam nawet Mistrzostwa Polski, które odbywały się w zeszłym tygodniu, lecz dzisiaj nabrałam sił i stanęłam na wysokości zadania. Wykonałam swój plan minimum – mówła tuż po swoim starcie Król –  Czułam że to może być mój dzień, gdyż w tym sezonie byłam już 4 w zawodach Pucharu Świata w Cortina d’Ampezzo, lecz Mistrzostwa Świata to specyficzne zawody po prostu inna bajka. Do tej pory na Mistrzostwach Świata, nie miałam szczęścia a wyniki były różnie – raczej gorsze niż lepsze. Tym bardziej jestem zadowolona że wywalczyłam wejście do finałowej 16 właśnie w Mistrzostwach Świata. Muszę jednak powiedzieć, że po pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym, byłam 6 i postanowiłam w drugim biegu, nie szarżować co odbiło się na słabszym czasie drugiego przejazdu. Ostatecznie jednak łączny czas, dał mi przepustkę do finałów na 12 pozycji. W 1/8 finału, postawiłam wszystko na jedną kartę, jadąc od razu na pełnych obrotach. Opłaciło się. Prowadziłam z Austriaczką praktycznie od startu do mety. Niestety w ćwierćfinale spóźniłam start i musiałam nadrabiać straty. Niestety Alena Zavarzina, jest zbyt doświadczoną zawodniczką by popełnić błąd na trasie, co sprawiło że nie zakwalifikowałam się do półfinału. Szkoda, lecz przegranej z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich z Soczi nie traktuje w ramach olbrzymiej porażki, bowiem walczyłam z nią jak równy z równym praktycznie do samego końca. Zabrakło zaledwie 0,79 setnych sekundy do półfinału. Mimo wszystko uważam że 8 miejsce w Mistrzostwach Świata to naprawdę dobre miejsce. Przede mną wciąż mnóstwo wrażeń w kolejnych startach. Jestem dobrej myśli na przyszłość – dodała Król 

wielkim finale Daniela Ulbing z Austrii pokonała Ester Ledecką z Czech.

Pozostałe Polki: Weronika Biela oraz Karolina Sztokfisz nie zdołały awansować do finałów, zajmując kolejno 20 i 24 miejsce.

NT24TV 15.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również