Kamery live
prognoza pogody

Święci z krościeńskiego liceum

4 czerwca 2016 11:57

Zebrali prawie pięć tysięcy złotych. A ściślej to 4884,05 zł. Wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego brali udział w corocznej akcji Fundacji Świętego Mikołaja: „Wiosną Stypendia Rosną”.

Święci z krościeńskiego liceum

      Program Stypendia św. Mikołaja powstał po to, by budować więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia  dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń – takie są założenia Fundacji Świętego Mikołaja.

      Uczniowie liceum, wraz z księdzem  Januszem Pabianem uzyskali zgodę Tarnowskiej Kurii na zbiórkę pieniędzy w parafiach Dekanatu Krościeńskiego i rozpoczęli akcję w parafiach w Krościenku nad Dunajcem, Tylmanowej, Ochotnicy Dolnej, Ochotnicy Górnej, Sromowcach, Grywałdu i Szlachtowej – Jaworki. Uczniami krościeńskiego liceum jest właśnie młodzież z okolicznych miejscowości i to dla nich są przeznaczane środki na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów. W tym roku został pobity rekord zbiórki.

       O kolejne stypendia będzie można ubiegać się we wrześniu, przy czym u uczniów klas pierwszych pod uwagę bierze się osiągnięcia i stopień zaangażowania społecznego w III klasie gimnazjum. Liceum Ogólnokształcące w Krościenku to jedyna szkoła średnia w powiecie nowotarskim, która posiada Fundusz Stypendialny Św. Mikołaja.

oprac. MSX
fot. I LO w Krościenku n. D

NT24TV 04.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również