Kamery live
prognoza pogody

Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 2

25 kwietnia 2022 15:32

Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. W tym właśnie dniu dla przedszkolaków z nowotarskiego Przedszkola nr 2 na Kowańcu przeprowadzone zostały zajęcia, których celem było promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Dzieci otrzymały list od Pani Ziemi, która przygotowała dla nich różne zadania do wykonania.

Światowy Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 2

Dzieci miały okazję obejrzeć film edukacyjny o naszej planecie, a następnie wykonać wspólny plakat mówiący o tym, w jaki sposób możemy troszczyć się o Ziemię i jej mieszkańców. Podczas słuchania wierszy oraz piosenek ekologicznych, dzieci utrwalały zachowania, które są przyjazne dla naszej planety, naszego środowiska. Rozmawiały w tym dniu na temat segregacji odpadów i ich “kolejnego życia”.

Druga część zajęć odbyła się w Nadleśnictwie w Nowym Targu, gdzie przedszkolaki udały się w uroczystym pochodzie z ekologicznymi transparentami oraz zielonymi ozdobami. W trakcie spotkania z leśnikiem, dzieci dowiedziały się na czym dokładnie polega jego praca, miały możliwość zadawać różne pytania dotyczące zwierząt i roślin. Następnie obejrzały film edukacyjny o lesie i jego mieszkańcach. Po powrocie do przedszkola, dzieci opowiadały o swoich wrażeniach z wizyty w Nadleśnictwie, o tym co zapamiętały, a także oglądały album, który otrzymaliśmy od pana leśnika. Ten zielony dzień na długo zostanie w naszej pamięci.

Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu

os 25.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również