Kamery live
prognoza pogody

Światło przydybane – niezwykła fotografia Krzysztofa Mierzejewskiego

23 maja 2016 12:49
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Tych fotografii jest zaledwie 30, ale zostały wybrane z mnóstwa prac, które składają się na imponujący dorobek Krzysztofa Mierzejewskiego. Najnowsza wystawa jego zdjęć w holu Miejskiego Ośrodka Kultury nosi tytuł „Z dala od zgiełku”. I rzeczywiście jest kontemplacją cudu przyrody. Zachwyca i fascynuje.

Autor zjawiskowo pięknych zdjęć, nowotarżanin, z wykształcenia inżynier, absolwent krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, zdobywca wielu już wysokich nagród w prestiżowych konkursach, łączy w swojej sztuce romantyczność z perfekcjonizmem. Był kilkakrotnie nagradzany w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym im. Jana Sunderlanda „Krajobraz Górski”, także w konkursach współorganizowanych przez FIAP. Jego zdjęcia honorowano na czołowych fotograficznych portalach. W swojej kolekcji ma już zdobyte w Konkursie Sunderlanda medale złoty i brązowy Fotoklubu RP za twórczość fotograficzną. Prac Krzysztofa Mierzejewskiego nagrodzonych w międzynarodowych konkursach jest już 20. Wszystkie one to efekt pasji, talentu, wrażliwości na wspaniałość przyrody i niezwykłej determinacji. Ta ostatnia przejawia się w czyhaniu na jakąś niepowtarzalną grę światła, otwarcie przestrzeni, zjawiska atmosferyczne, morze mgieł, układ chmur, poblaski na wodzie, rozbryzgi strumieni, potęgę wodospadów. Te fenomenalne obrazy z wielkim poświęceniem łowi podczas wypraw bliższych – w Tatry czy w Pieniny – lub dalszych: do Szwajcarii, Holandii, Nowej Zelandii, Islandii.
Te, które wybrał na wystawę „Pejzaż z dala od zgiełku”, były zrobione w Tatrach, w Pieninach, w Islandii i w Grecji.

/as

NT24TV 23.05.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również