Kamery live
prognoza pogody

Światła na “zakopiance” – na dniach będą uruchomione

21 marca 2017 11:35

Światła, które zamontowane zostały jeszcze w 2016 roku na przejściu pieszo-rowerowym przez "zakopiankę" w Nowym Targu - w miejscu, gdzie krzyżuje się ona z ulicą Podtatrzańską, prawdopodobnie na dniach zostaną w końcu uruchomione. 

Światła na

Chodzi o przejście w okolicach “Skalnego Dworku”, przez które przebiega trasa rowerowa ze Słowacji, w związku z czym jest często uczęszczane przez rowerzystów, biegaczy, ale również mieszkańców zmierzających w kierunku lasu, byłego tartaku – stanowiącego najkrótszą drogę w kierunku os. Bór, gdzie znajduje się m.in. jedno z państwowych przedszkoli, czy po prostu swoich domów, zlokalizowanych po drugiej stronie dwupasmówki. A tych nie brakuje – z przejścia na co dzień korzystają również rodziny z dziećmi.

Światła zostały zamontowane już wiele tygodni temu, wraz z przyciskami dla pieszych i rowerzystów, jednak sygnalizacja nie jest włączona. Kwestię tę poruszała podczas ostatniej sesji radna Danuta Wojdyła. 

W piątek zapytaliśmy o to rzecznik GDDKiA, Iwonę Mikrut. Nie otrzymaliśmy co prawda jeszcze odpowiedzi, jednak dziś zauważyliśmy na miejscu pracowników elektrowni podłączających urządzenia do prądu oraz pracowników firmy zajmującej się sygnalizacją, wykonujących końcowe prace z nią związane. Od nich własnie dostaliśmy informację, że światła mają być w najbliższych dniach uruchomione oraz że nie będzie to standardowa sygnalizacja, dzięki której pieszy lub rowerzysta za pomocą przycisku może zmienić światło na zielone. Przyciski mają służyć do uruchomienia i zintensyfikowania/rozjaśnienia pulsującego, żółtego sygnału świetlnego, zamontowanego nad przejściem. Światła zostaną uruchomione, jak tylko zostaną zakończone procedury związane z przyłączeniem prądu.

NT24TV 21.03.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również