Kamery live
prognoza pogody

Surowsze obostrzenia weszły w życie. W powiecie nowotarskim kontrole

27 marca 2021 10:27

W ostatnich dniach sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się pogorszyła. Odnotowano rekordową liczbę nowych zachorowań na COVID-19. Od dziś weszły w życie dodatkowe obostrzenia, a policyjne działania i sprawdzanie stosowania się do nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z pandemią cały czas będą kontynuowane.

Surowsze obostrzenia weszły w życie. W powiecie nowotarskim kontrole

Fot. KPP Nowy Targ

Od początku tygodnia nowotarscy policjanci interweniowali wobec ponad 100 osób, które nie stosowały się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nakładali mandaty karne lub kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Tylko w sporadycznych przypadkach stosowali pouczenia.  Policjanci prowadzą kontrole w środkach transportu publicznego, placówkach handlowych, hotelach czy lokalach gastronomicznych w celu sprawdzenia, czy stosowane są wprowadzone obostrzenia. Takich kontroli przeprowadzono ponad 300. Ponadto mundurowi cały czas sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną i izolacją, rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu.

Od dziś wprowadzone zostały dodatkowe obostrzenia, a policyjne działania i sprawdzanie stosowania się do nakazów, zakazów i ograniczeń związanych z pandemią cały czas będą kontynuowane. Dlatego Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie i stosowanie się do wydawanych zaleceń. 

Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że osoby, które nie będą stosować się do obowiązujących przepisów  wprowadzonych w związku z epidemią, muszą liczyć się z  konsekwencjami prawnymi.

/źródło: KPP Nowy Targ/

Piotr Starmach 27.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również