Kamery live
prognoza pogody

Subregion Podhalański w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

22 czerwca 2016 08:38

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności powiatu nowotarskiego. Na złożone projekty można głosować do 6 lipca 2016 roku.

Subregion Podhalański w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

   W zestawieniu zadań zakwalifikowanych do głosowania przeważają inicjatywy kulturalne, bo aż 41, edukacyjne 30 i sportowe z liczbą 27. Pomysłów prospołecznych zgłoszono 21, turystycznych 19 i z innych dziedzin 12. Niestety do Budżetu Obywatelskiego zgłoszono tylko 2 zadania ekologiczne.

   Mieszkańcy Małopolski będą mogli wybierać spośród projektów dotyczących m.in. poprawy infrastruktury drogowej, budowy chodników i zatok autobusowych, zakupu sprzętu medycznego oraz multimedialnego, organizacji festiwali kulturalnych, warsztatów tańca, rajdów rowerowych czy sportowych programów edukacyjnych. Nie zabrakło także pomysłów wykorzystujących nowe technologie w postaci aplikacji mobilnych, np. stworzenie gry terenowej opartej na questingu, dzięki której będzie można zwiedzać małopolskie szlaki turystyczne kierując się wskazówkami zawartymi w programie.

   19 projektów będą mieli do wyboru mieszkańcy Subregionu Podhalańskiego (12 powiatowych, 7 subregionalnych). Na uwagę zasługuje projekt o którym pisaliśmy już w serwisie nowytarg24.tv, pod nazwą Bezpieczne Podhale – zakładający zakup pojazdu typu quad wraz z wyposażeniem do ratownictwa na terenach górskich w powiecie nowotarskim. Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowym Targu.

Na projekt Bezpieczne Podhale głosować można tutaj.

Pełna lista zadań dopuszczonych do głosowania znajduje się tu.

oprac. MSX
fot. OSP Nowy Targ/Michał Adamowski

NT24TV 22.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również