PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Studia i praca – na PPWSZ ruszają studia dualne z finansów i rachunkowości

28 czerwca 2018 22:36

Studia dualne stacjonarne na kierunku finanse i rachunkowość są dostępne już od 1 października nowego roku akademickiego w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Nowym Targu. Poprowadzi je Podhalański Ośrodek Nauk Ekonomicznych jednostka wspólna dla Podhalańskiej Uczelni i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Dzięki studiom dualnym – inaczej przemiennym, można będzie studiować i równocześnie pracować w konkretnej firmie, zdobywać doświadczenie zawodowe oraz zarabiać. Jest to możliwe, bo finanse i rachunkowość PONE otrzymały unijne dofinansowanie w wysokości 2,19 mln zł.

Studia i praca - na PPWSZ ruszają studia dualne z finansów i rachunkowości

Niedawno Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozstrzygnęło stosowny ogólnopolski konkurs na finansowe wsparcie studiów dualnych, które są nową formą studiowania, łączącą naukę z praktyką. Studenci tych studiów, podczas trzech lat trwania nauki na studiach licencjackich, będą połowę czasu spędzać na zajęciach teoretycznych, dydaktycznych na Uczelni, a drugą połowę na stażach u pracodawców: np. w urzędach gmin, przedsiębiorstwach, biurach rachunkowych. Będą mieli też obowiązek przepracowania jednego miesiąca podczas wakacji u swoich pracodawców.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nabędą oni umiejętności praktyczne, nawiążą bezpośredni kontakt z takimi insynuacjami, jak: banki, biura podatkowe, czy służby skarbowe. Ich staże, co istotne, dzięki unijnemu dofinansowaniu będą płatne. Będą się one odbywać w wymiarze części etatu na podstawie umowy o pracę, zawartej pomiędzy studentem a przedsiębiorstwem zatrudniającym, w ramach której otrzyma on wynagrodzenie.

Program szkolenia zawodowego będzie dostosowany do profilu produkcyjno-organizacyjnego danego zakładu pracy oraz do teoretycznego programu studiów. W ciągu trzech lat studiów do kieszeni 51 studentów studiów dualnych trafi w formie dodatkowych stypendiów ok. 960 000 zł. Nie wyklucza to oczywiście stypendiów standardowych, należnych wszystkim studentom.

Warto dodać, że w Małopolsce dofinansowanie w tym projekcie zdobyło tylko 5 uczelni, w tym w dziedzinie ekonomii tylko PPWSZ i Uniwersytet Pedagogiczny. Studia dualne ruszą w Nowym Targu od 1 października br. i są odpowiedzią na postulaty przedsiębiorców i studentów, którzy argumentowali, iż wiedza i umiejętności, z jakimi absolwenci opuszczają uczelnie nie wystarczają do podjęcia pracy zawodowej.

Po ukończeniu studiów dualnych absolwenci będą nie tylko mieć wiedzę, ale i praktykę, a także podwójny dyplom: PPWSZ i UEK.

źródło: PPWSZ 

os 28.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również