Kamery live
prognoza pogody

Studenci dietetyki PPUZ mają nową, świetnie wyposażoną pracownię!

20 kwietnia 2021 21:05

W budynku “Gorce” Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu powstała nowa, bardzo dobrze wyposażona Pracownia Dietetyki. Dzięki dużej, przestrzennej sali, zajęcia odbywają się w komfortowych warunkach, co w okresie pandemii – ze względu na reżim sanitarny – jest szczególnie istotne.

Studenci dietetyki PPUZ mają nową, świetnie wyposażoną pracownię!

Pracownia wyposażona jest w sprzęt niezbędny w kształtowaniu praktycznego warsztatu dietetycznego. Znajduje się  tu osiem stanowisk komputerowych, przy których studenci ćwiczą układanie planów żywieniowych na specjalistycznych programach. Studenci mogą szlifować swoje umiejętności pod okiem praktykujących dietetyków klinicznych.

W pracowni znajdują się także trzy analizatory składu ciała – Tanita i Inbody, dzięki którym studenci uczą się analizować i interpretować skład ciała, co jest obecnie podstawą pracy dietetyka.

Do warsztatu antropometrycznego służą również bardzo dobrej jakości wzrostomierze, miarki obwodów oraz wysokiej klasy fałdomierze typu Harpenden. Ponadto pracownia posiada sprzęt przydatny do prowadzenia zajęć z technologii żywności czy analizy żywności.

Koordynator kierunku Dietetyka: mgr Aleksandra Kiełtyka

Opiekun Pracowni Dietetyki: mgr Renata Fudalewicz

źródło, zdjęcia: PPUZ w Nowywm Targu

os 20.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również