nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Strefa Płatnego Parkowania się rozszerzy

Już za kilka miesięcy na ulicy Kazimierza Wielkiego pojawią się parkomaty. To efekt listy poparcia dla Strefy Płatnego Parkowania, jaką mieszkańcy arterii złożyli w magistracie. Pojawienie się tam płatnych miejsc postojowych ma wymusić rotację samochodów – tak jak to obecnie ma miejsce m.in. w rynku. 

W godzinach szczytu trudno tam o wolne miejsce postojowe. Brak Strefy Płatnego Parkowania sprawia, że kierowcy często zostawiają tam własne pojazdy na wiele godzin, skutecznie blokując innym możliwość zaparkowania. To się ma jednak zmienić wraz z wejściem w życie uchwały rozszerzającej Strefę Płatnego Parkowania o ulicę Kazimierza Wielkiego. Wprowadzenie płatnych miejsc postojowych ma wymusić rotację samochodów, a to przyniesie korzyści nie tylko kierowcom poszukującym parkingu, ale również lokalnym przedsiębiorcom. 

Aby jednak tak się stało, uchwała musi zostać jeszcze przegłosowana na najbliższej sesji Rady Miasta. Jeżeli pomysł zostanie przez rajców zaaprobowany, wówczas parkomaty na ulicy Kazimierza Wielkiego pojawią się po wakacjach.

Natomiast kierowcy szukający parkingu z prawdziwego zdarzenia muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Planowany dwupoziomowy parking na ulicy Tadeusza Kościuszki ma zostać oddany do użytku w czerwcu przyszłego roku. 

Więcej szczegółów na temat śródmiejskich problemów kierowców dowiecie się w naszym materiale wideo. Zapraszamy od oglądania!

/ps/

7 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna