Strefa Płatnego Parkowania – pod lupą radnych
W planie pracy Komisji Rewizyjnej na pierwszą połowę 2019 roku, poza analizą sprawozdania burmistrza z wykonania budżetu miasta za rok 2018, znajdzie się również analiza przychodów i kosztów oraz obszaru funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i płatnych miejsc parkowania na terenie Nowego Targu. Analiza będzie dotyczyć lat 2016-2018.

Przychody i koszty związane ze Strefą Płatnego Parkowania były już przedmiotem dyskusji radnych poprzedniej kadencji w maju 2018 roku, kiedy po 6 miesiącach od wprowadzenia w Strefie parkomatów, porównywano wielkość wpływów do miejskiej kasy przed i po ich pojawieniu się w mieście. Dyrektor administrującego Strefę Zakładu Zieleni, Michał Rubiś oceniał wówczas funkcjonowanie Strefy pozytywnie – przychody wzrosły, wydatki – w związku z brakiem kosztu utrzymania pracowników obsługujących strefę – zmalały, skuteczność w egzekwowaniu opłat karnych znacząco się poprawiła.
Wnikliwe pochylenie się nad sprawą będzie być może pretekstem do powrotu dyskusji na temat rozbudowy Strefy. Już w 2017 roku mówiło się o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o ul. Kościelną, pozostałą część Pl. Słowackiego (zatoczka naprzeciwko budynku „Sokoła”), ulicę Długą aż do os. Bereki, Ogrodową, Harcerską, Kościelną czy Kolejową.
Strefa Płatnego Parkowania administrowana jest przez Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. Aktualnie dysponuje 11 parkometrami i obejmuje: Rynek (od lipca 2018), Plac Słowackiego oraz ulice: Szkolną, Krzywą, Parkową i Długą od Jana Kazimierza do Krzywej.
/os
Komentarze