Kamery live
prognoza pogody

Strefa Płatnego Parkowania – pod lupą radnych

3 lutego 2019 23:21

W planie pracy Komisji Rewizyjnej na pierwszą połowę 2019 roku, poza analizą sprawozdania burmistrza z wykonania budżetu miasta za rok 2018, znajdzie się również analiza przychodów i kosztów oraz obszaru funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania i płatnych miejsc parkowania na terenie Nowego Targu. Analiza będzie dotyczyć lat 2016-2018. 

Strefa Płatnego Parkowania - pod lupą radnych

Przychody i koszty związane ze Strefą Płatnego Parkowania były już przedmiotem dyskusji radnych poprzedniej kadencji w maju 2018 roku, kiedy po 6 miesiącach od wprowadzenia w Strefie parkomatów, porównywano wielkość wpływów do miejskiej kasy przed i po ich pojawieniu się w mieście. Dyrektor administrującego Strefę Zakładu Zieleni, Michał Rubiś oceniał wówczas funkcjonowanie Strefy pozytywnie – przychody wzrosły, wydatki – w związku z brakiem kosztu utrzymania pracowników obsługujących strefę  – zmalały, skuteczność w egzekwowaniu opłat karnych znacząco się poprawiła. 

Wnikliwe pochylenie się nad sprawą będzie być może pretekstem do powrotu dyskusji na temat rozbudowy Strefy. Już w 2017 roku mówiło się o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania o ul. Kościelną, pozostałą część Pl. Słowackiego (zatoczka naprzeciwko budynku „Sokoła”), ulicę Długą aż do os. Bereki, Ogrodową, Harcerską, Kościelną czy Kolejową. 

Strefa Płatnego Parkowania administrowana jest przez Zakład Gospodarczy Zieleni i Rekreacji. Aktualnie dysponuje 11 parkometrami i obejmuje: Rynek (od lipca 2018), Plac Słowackiego oraz ulice: Szkolną, Krzywą, Parkową i Długą od Jana Kazimierza do Krzywej.

/os

Parkomaty usprawniły Strefę

 

Parkometry – bardziej przyjazne dla użytkowników (video)

os 03.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również