Kamery live
prognoza pogody

Strefa Funduszy Europejskich na nowotarskim rynku

8 października 2017 21:06

Przez trzy dni trwało na płycie nowotarskiego rynku wydarzenie z cyklu Strefa Funduszy Europejskich „Małopolska Myśli o Tobie”, podczas którego wszyscy zainteresowani pozyskaniem środków unijnych mogli zasięgnąć specjalistycznych porad ekspertów. 

Strefa Funduszy Europejskich na nowotarskim rynku

Spotkania prowadzone były w formie bezpłatnych konsultacji, szkoleń, warsztatów i lekcji funduszowych. Eksperci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich byli do dyspozycji zainteresowanych codziennie od rana do wieczora. 

– Najczęściej zadawane są pytania o podejmowanie działalności gospodarczej, aktywizację zawodową, wsparcie z zakresu rozwijania istniejącej działalności gospodarczej, dofinansowanie OZE dla osób fizycznych jak i przedsiębiorstw, wsparcie w zakresie termomodernizacji przedsiębiorstw oraz wsparcie w zakresie wymiany urządzeń grzewczych. – czytamy na stronie internetowej wydarzenia. Nie inaczej było w Nowym Targu. 

(fot. UM Nowy Targ)

Na niedzielę zaplanowane zostały dodatkowe spotkania z wystawcami, którzy opowiadali o swojej przygodzie z funduszami i prezentowali na stoiskach to, co udało im się osiągnąć. Wśród stoisk nie zabrakło również stoiska Urzędu Miasta Nowy Targ i Związku “Euroregion Tatry”, a Strefę Funduszy Europejskich odwiedzili m.in. burmistrz Grzegorz Watycha i jego zastępcy Waldemar Wojtaszek i Joanna Iskrzyńska-Steg, Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski, radny Janusz Tarnowski.

Na stoiskach prezentowali się też m.in.: Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Targu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, czy Fundacja Rozwoju Regionu Rabka.

Niedziela była również tym dniem, w którym wydarzenie, prócz stricte edukacyjnego charakteru, miało swoją bardziej rozrywkową odsłonę. Na terenie funduszowego miasteczka nie brakło plenerowych atrakcji: konkursów i zabaw dla dzieci, koncertów, quizów. 

Nowy Targ był ostatnim przystankiem na trasie Stref Funduszy Europejskich “Małopolska myśli o Tobie” w tym roku. Miasteczko funduszowe zawitało wcześniej do innych małopolskich miast:, takich jak: Proszowice, Stary Sącz, Chrzanów, Dąbrowę Tarnowską, Pleśną, Ciężkowice i Krzeszowice. 

NT24TV 08.10.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również