Kamery live
prognoza pogody

Strażacy z gościnną prelekcją w Klubie Senior +

22 kwietnia 2023 12:07

W dniu 21 kwietnia 2023 r.  zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu wraz z dowódcą st. kpt. Piotrem Cepuchem gościł  w Klubie Seniora+. Nowotarscy seniorzy wysłuchali prelekcji z zakresu ochrony przeciwpożarowej zawierającej szczegółowe informacje z zakresu prewencji społecznej, profilaktyki przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy. Po spotkaniu, wręczone zostały podopiecznym materiały z zakresu prewencji społecznej.v

Strażacy z gościnną prelekcją w Klubie Senior +

Klub Senior+ jest miejscem spotkań mieszkańców Gminy Miasta Nowy Targ w wieku 60+, nieaktywnych zawodowo. Głównym celem Klubu Senior+ w Nowym Targu jest aktywizacja społeczna, integracja, włączanie społeczne osób starszych do społeczności lokalnej oraz organizacja wspólnego spędzania czasu wolnego przez seniorów. To także dążenie do poprawy stanu psychofizycznego uczestników; zapewnienie wsparcia i stworzenie odpowiednich warunków do różnych form aktywności i integracji, samopomocy i aktywności seniorów jako liderów społeczności lokalnej, a także rozwój systemu pomocy środowiskowej dla seniorów.

tekst, fot. st. kpt. Piotr Cepuch

źródło: KP PSP

os 22.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również