Kamery live
prognoza pogody

Strażacy wizytują obozy harcerskie

10 lipca 2021 18:07

Wdrażając ustalenia „Protokołu uzgodnień w zakresie wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami”, który został podpisany pomiędzy Komendantem Głównym PSP, Komendantem Głównym Policji i Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych, a organizacjami harcerskimi, nowotarscy strażacy wizytują obozy harcerskie organizowane na terenie naszego powiatu. 

Strażacy wizytują obozy harcerskie

Na dzień 8 lipca br. do nowotarskiej komendy zgłoszony został jeden wniosek o wydanie opinii związanej z wypoczynkiem dzieci i młodzieży szczególnie narażonych na zagrożenia związane z anomaliami pogodowymi, tj. obozem harcerskim dla łącznej ilości osób: 21 + 4 opiekunów. 

Wizyty te mają na celu rozpoznanie terenu obozu pod kątem wdrożenia i spełnienia warunków bezpieczeństwa, a ponadto zapoznanie uczestników obozu ze sposobem alarmowania oraz postępowania na wypadek zagrożenia, działania edukacyjne w ramach prewencji społecznej oraz sprawdzenie działania łączności pomiędzy komendantem obozu a Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu.

Ponadto strażacy podczas wizyt zapoznają się z funkcjonowaniem leśnego obozowiska, w tym rozpoznają wyznaczone miejsca zbiórki do ewakuacji w przypadku zagrożenia, drogi dojazdowe dla ekip ratowniczych oraz miejsca bezpiecznego schronienia. Przeprowadzają również zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dla wszystkich przebywających na zgrupowaniu.

Opracował: st. kpt. Mateusz Zając

Zdjęcia: archiwum KP PSP

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu

os 10.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również