Kamery live
prognoza pogody

Strażacy pomogli ratownikom dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy (zdjęcia)

4 lutego 2022 20:38
Trudne warunki na drogach sprawiły, że karetka pogotowia nie mogła dojechać do osoby potrzebującej pomocy. Z pomocą przyszli strażacy z Kościeliska i Dzianisza, którzy przy użyciu specjalnego pojazdu na gąsienicach dojechali pod budynek.
Strażacy pomogli ratownikom dotrzeć do osoby potrzebującej pomocy (zdjęcia)

Karetka pogotowia została wezwana do osoby potrzebującej pomocy na Kierpcówce w Kościelisku. Niestety złe warunki drogowe sprawiły, że karetka nie mogła dotrzeć na miejsce. Tuż po południu na miejsce dotarli wezwani na pomoc strażacy z Kościeliska.

– Na miejscu zastaliśmy karetkę, która zdołała zjechać pod dom poszkodowanego, jednak ze względu na stromą drogę dojazdową miała problemy z wyjechaniem z powrotem pod górę. W pierwszej kolejności z pomocą prywatnego ciągnika wyciągnięto karetkę do głównej drogi – informują druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Kościeliska.

Z pomocą przyszli także strażacy z Dzianisza Górnego, którzy przyjechali pojazdem gąsienicowym Can Am Traxter. – Z jego pomocą zjechano pod budynek, a następnie przetransportowano pacjenta do karetki – relacjonują przebieg akcji strażacy.

Fot. OSP Kościelisko

Przemysław Bolechowski 04.02.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również