Kamery live
prognoza pogody

Strażacy pomocą w organizacji przyszkolnych lodowisk

10 stycznia 2022 16:12

Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Jeśli tylko pogoda pozwoli, ruch na świeżym powietrzu uatrakcyjnią lodowiska i ślizgawki, których stworzenie będzie wspierać straż pożarna. “Pamiętaj! Nasze ślizgawki są bezpieczne. Unikaj tych na akwenach wodnych ód jest zbyt słaby i może pęknąć nawet pod niewielkim ciężarem!” – przestrzegają strażacy. 

Strażacy pomocą w organizacji przyszkolnych lodowisk

Akcja ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Za jej pośrednictwem zwracamy uwagę na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne.

Pamiętaj! Nasze ślizgawki są bezpieczne.
Unikaj tych na akwenach. Lód jest zbyt słaby i może pęknąć nawet pod niewielkim ciężarem!

Założenia akcji:

  • strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną zgodę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.
  • warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie terenu przez zgłaszającego– wyrównana nawierzchnia, usypane bandy z piasku, śniegu lub inne ograniczniki, barierki.
  • pomocy w przygotowaniu lodowiska powinna udzielić najbliższa jednostka Ratowniczo-Gaśnicza,  w uzgodnionym terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na lodowisku odpowiada organizator lodowiska.

os 10.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również