Kamery live
prognoza pogody

Strażacy pomagają pogorzelcom w Nowej Białej

23 czerwca 2021 18:29

W dniu 21 czerwca br. w miejscowości Nowa Biała rozpoczęto prace porządkowe pogorzeliska po tragicznym pożarze.

Strażacy pomagają pogorzelcom w Nowej Białej

Sprzątanie mogło się rozpocząć po oględzinach Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego i dochodzeniu prowadzonym przez Prokuraturę w Nowym Sączu. Pomocy pogorzelcom udzielały jednostki OSP i PSP oraz mieszkańcy miejscowości.

Przy usuwaniu zniszczonych budynków gospodarczych i spalonych elementów budynków mieszkalnych brały udział jednostki OSP: Jabłonka, Krempachy, Ostrowsko, Dursztyn, Krościenko, Szaflary. W celu zabezpieczenia bazy logistycznej, która posłuży za miejsce odpoczynku dla pracujących strażaków, zadysponowano 3 namioty. Należy podkreślić, że do Nowej Białej przyjechali również strażacy z poza naszego powiatu, z Gminy Biskupice w powiecie wielickim, a pomoc zadeklarowały również inne jednostki OSP z sąsiednich województw.

W związku z tragicznym pożarem Urząd Gminy w Nowym Targu uruchomił numery telefonów przeznaczone dla osób, które chciałyby w jakikolwiek sposób pomóc mieszkańcom Nowej Białej.

– poszkodowani mieszkańcy w sprawach formalnych dotyczących pozwoleń oraz zgłoszeń na budowę, rozbiórkę proszeni są o kontakt bezpośrednio z Powiatowym Nadzorem Budowlanym w Nowym Targu pod nr tel. 18 26 494 66 oraz ze Starostwem Powiatowym w Nowym Targu pod nr tel.: 18 26 61 300

– infolinia do osób koordynujących pomoc w Urzędzie Gminy Nowy Targ –18 26 32 208, 609 735 701,  w godzinach 7.00 – 18.00.

– kontakt poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie Urzędu Gminy Nowy Targ w celu określenia oferowanej pomocy. Po wypełnieniu formularza prosimy o oczekiwanie na kontakt pracownika Urzędu Gminy Nowy Targ

źródło: Komenda Powiatowa PSP Nowy Targ

os 23.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również