Kamery live
prognoza pogody

Straż Graniczna promowała się w Małopolsce, również w pow. nowotarskim

22 czerwca 2022 15:12

Zakopiańscy funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wizytowali Lipnicę Wielką, gdzie m.in. zaprezentowali wyposażenie i pojazdy służbowe.

Straż Graniczna promowała się w Małopolsce, również w pow. nowotarskim

Funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem podejmowali działania promocyjne 19 czerwca w Lipnicy Wielkiej, gdzie odbyło się 7 Orawskie Rodzinne Spotkanie Rekreacyjne, którego tematem były służby mundurowe. Przedstawiciele zakopiańskiej placówki SG obok kolegów z Wojska, Policji i Straży Pożarnej, prezentowali wyposażenie i pojazdy służbowe. Uczestnicy wydarzenia mogli również usłyszeć o codziennej służbie i zasadach naboru do SG. W ramach wydarzenia zorganizowano także konkurs plastyczny “Służby mundurowe w akcji”.

Ale akcja promocyjna prowadzona była niemal w całej Małopolsce. W sobotę 18 czerwca Straż Graniczną reprezentowali funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie – Balicach, którzy uczestniczyli w wydarzeniu plenerowym, zorganizowanym w KWP w Krakowie. Motywem przewodnim była prewencja przedwakacyjna. Funkcjonariusze balickiej placówki prezentowali zadania Straży Granicznej, umundurowanie i wyposażenie, odpowiadając także na pytania związane ze służbą w SG. 

19 czerwca zadania formacji przybliżali z kolei zgromadzonym funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie. Wzięli oni udział w pikniku rodzinnym pt.: „Bezpieczne wakacje”, który promował przede wszystkim bezpieczne zachowanie na drodze, jak i w trakcie wakacji. Funkcjonariusze aktywnie włączyli się w pokaz udzielania pierwszej pomocy, a ponadto wspólnie z pogotowiem ratunkowym zainicjowali scenkę, w trakcie której patrol pieszy na granicy RP udzielał pomocy ujawnionemu mężczyźnie bez dokumentów, znajdującemu się w stanie hipotermii. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko ze sprzętem będącym na wyposażeniu Straży Granicznej. Funkcjonariusze odpowiadali ponadto na szereg pytań związanych ze służbą.

W trakcie długiego czerwcowego weekendu Straż Graniczną promowali również funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie, uczestnicząc w święcie rodziny, zorganizowanym przez grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabłędzy oraz gminnym dniu dziecka odbywającym się pod patronatem samorządu gminnego Skrzyszów. W trakcie wydarzeń przeprowadzono pokaz sprzętu logistycznego, wykorzystywanego podczas codziennych czynności służbowych. Zaprezentowano także przedmioty będące na wyposażeniu funkcjonariuszy PSG Tarnów. W trakcie pokazu omówiono zagadnienia związane ze służbą w SG i promowano nabór do służby w SG.

/źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej/

 

Piotr Starmach 22.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również