Kamery live
prognoza pogody

Straciła 18 tys. zł, a myślała, że zarobiła na kryptowalutach 130 tys. zł

6 grudnia 2023 08:41

Mieszkanka powiatu nowotarskiego, szukając pracy zaufała nieznajomym. Zainwestowała w kryptowaluty i straciła ponad 18 tysięcy złotych. Policjanci przestrzegają przed osobami, które obiecują szybki zysk.

Straciła 18 tys. zł, a myślała, że zarobiła na kryptowalutach 130 tys. zł

– Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie, w połowie listopada br. na jednej z lokalnych grup ogłoszeniowych na jednym z portali społecznościowych mieszkanka powiatu nowotarskiego znalazła ofertę pracy przy pakowaniu paczek. Zainteresowana wysłała wiadomość do wskazanej w ogłoszeniu osoby i rozpoczęła konwersację. Charakter pracy nie polegał jednak na pakowaniu paczek, a wydobywaniu kryptowaluty bitcoin. Pracodawczyni zapewniała kobietę, że praca jest legalna, bezpieczna i zapewnia bardzo duże zyski w krótkim czasie – relacjonują nowotarscy policjanci.

Aby rozpocząć pracę kobieta miała najpierw… wpłacić na wskazane konto bankowe 250 złotych. Następnie zainstalować aplikacje obsługującą kryptowaluty i wykonywać wszystkie polecenia.

– Po kilku dniach była pewna, że ma już zarobione ponad 130 tysięcy złotych. Zadowolona z „zysku” postanowiła wypłacić zarobione pieniądze. I tu zaczęły się problemy. Żeby wypłacić pieniądze musiała najpierw wpłacić 3 500 złotych, następnie musiała opłacić numer pin i przelała kolejne 2 500 złotych i tak w kolejnych dniach dokonywała kolejnych przelewów – informuje KPP Nowy Targ.

Dopiero kiedy straciła już ponad 18 000 złotych zorientowała się, że to oszustwo i sprawę zgłosiła policji.

Czynności w tej sprawie wykonują policjanci z Wydziału do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.  

– Tymczasem przestrzegamy i zalecamy zachować ostrożność przy kontaktach z osobami, które obiecują szybki zysk kupując kryptowaluty. Ponadto na stronie internetowej KNF można sprawdzić, czy podmiot w imieniu, którego dzwoni Twój rozmówca, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski. Możesz również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych KNF. Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać – apelują policjanci.

Warto obejrzeć także film obrazujący metodę działania sprawców oszustw tego typu.

 

ag 06.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również