Kamery live
prognoza pogody

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców z apelem do Rady Miasta ws. skateparku

1 sierpnia 2023 10:15

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców chce remontu skateparku w parku miejskim. Radni odpowiadają: w tym roku pieniądze na to się już nie znajdą, tym bardziej, że trwają przygotowania do budowy sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców z apelem do Rady Miasta ws. skateparku

fot. Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców

W apelu Stowarzyszenia Nowy Targ dla Mieszkańców czytamy:

“W nawiązaniu do naszej petycji, która niestety została uznana przez komisję ds. petycji za niezasadną, chciałem, w imieniu Stowarzyszenia NTdM i grupy mieszkańców ponownie zaapelować do Wysokiej Rady, aby zająć się tematem renowacji skateparku przy al. Solidarności. Pod pojęciem renowacji mam na myśli działania zmierzające do tego, aby miejsce to służyło mieszkańcom Miasta, w szczególności dzieciom i młodzieży do aktywnego wypoczynku. Czy odbędzie się to przez naprawę urządzeń, czy przez zmianę sposobu zagospodarowania na kort tenisowy lub boisko do koszykówki pozostawiamy to do dalszej dyskusji.

Na poparcie naszego stanowiska chcę zaprezentować kilka zdjęć, które obrazują, że urządzenia wymagają pilnej naprawy i zajęcia się tym terenem, aby korzystanie z niego nie stwarzało zagrożenia dla korzystających ale było źródłem radości i satysfakcji. Apelujemy, aby Rada Miasta zobowiązała w swojej uchwale Burmistrza do rozwiązania tego problemu. Koszt realizacji boiska lub renowacji nie powinien przekroczyć kwoty 200-300 tys. złotych. Mówię to na podstawie analizy podobnych inwestycji na terenie Miasta z ostatnich lat (boisko na os. Topolowym – 275 tys. zł w 2023 r., boisko na ul. Klikuszówka – 179 tys. zł w 2019 r., boisko przy SP nr 5 – 164 tys. zł w 2016 r.).

Apelujemy, aby zrealizować to przedsięwzięcie, w porozumieniu z Nowotarską Spółdzielnią Mieszkaniową jak najszybciej, aby dzieci i młodzież miały otwartą i szeroko dostępną alternatywę do przesiadywania w domu” – brzmi treść apelu.

Radni na poniedziałkowej Sesji Rady Miasta Nowy Targ wstępnie odrzucili remont skateparku, tłumacząc, że w tym roku w budżecie miasta nie uda się znaleźć dodatkowych środków na to zadanie. Nie wykluczają jednak, że w przyszłym roku wspomniany skatepark zostanie wyremontowany, a pieniądze na ten cel zabezpieczone w budżecie miasta. Przy okazji wspomnieli, że trwają zaawansowane przygotowania do budowy sali gimnastycznej dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu.

/źródło: Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców/

redakcja 01.08.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również