Kamery live
prognoza pogody

Stary budynek gospodarczy pod Turbaczem zamienił się w stację ratunkowa GOPR

27 stycznia 2021 15:18

Dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego, Grupa Podhalańska GOPR wyremontowała stary budynek gospodarczy zlokalizowany tuż obok Schroniska Górskiego PTTK na Turbaczu. Obiekt został zaadaptowany na potrzeby górskiej stacji ratunkowej. Dzięki temu osoby potrzebujące pomocy w tym rejonie Gorców będą obsługiwane w znacznie lepszych warunkach, niż dotychczas, ratownicy będą pełnili służbę w bardziej komfortowych warunkach, a także skróci się czas dojazdu do wypadku.

Stary budynek gospodarczy pod Turbaczem zamienił się w stację ratunkowa GOPR
Profesjonalne niesienie pomocy turystom i mieszańcom gór nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc wielu podmiotów wspierających naszą działalność. Jednym z nich – który pomaga nam od wielu lat – jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i wspólne dbanie o bezpieczeństwo w małopolskich górach – czytamy na Facebooku podhalańskiego GOPR-u.
 
zdjęcia: Grupa Podhalańska GOPR/Facebook
os 27.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również