Kamery live
prognoza pogody

Starosta Faber zostaje na stanowisku

27 marca 2018 18:48

17 głosów przeciw, 9 za – tak zagłosowali radni powiatu nowotarskiego w sprawie wniosku o odwołanie Krzysztofa Fabera z funkcji starosty. Wniosek złożyli przed miesiącem radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość. “To próba destabilizacji zarządu” – określali to działanie radni z klubu Wspólnie dla Powiatu. 

Starosta Faber zostaje na stanowisku

Jeszcze przed tajnym głosowaniem, starosta Krzysztof Faber miał przemówienie, w trakcie którego oba stawiane przez radnych PiS zarzuty uznał za bezzasadne. Pierwszy z nich dotyczył braku nadzoru nad Powiatowym Zarządem Dróg, drugi – niesatysfakcjonującej odpowiedzi starosty na interpelację radnych.

-To nawet nie są powody polityczne, ale ambicjonalna chęć posiadania władzy. Drugi z zarzutów świadczy o nieznajomości przepisów, jest wymyślony tylko po to, żeby był – mówił starosta wykazując, że w ciągu ostatnich kilku lat nikt z opozycyjnych radnych nie zgłaszał żadnych uwag odnośnie działalności Powiatowego Zarządu Dróg. W swoim przemówieniu wyjaśniał też radnym na czym polega audyt (zarzucano, że w PZD nie były przeprowadzane takie czynności) i czym różni się od kontroli. Te były bowiem przeprowadzane i nie wykazały żadnych uchybień. 

-To próba destabilizacji zarządu i paraliż funkcjonowania powiatu. Zamiast spokojnej pracy, mamy niepotrzebną awanturę – oceniła wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, Józefa Guziak, która zadedykowała staroście fragment wiersza Leopolda Staffa “Odys”, a w swojej wypowiedzi cytowała też słowa piosenki Czesława Niemena “Dziwny jest ten świat”. 

-To było w klimacie towarzysza Gomułki – określił wystąpienie radny PiS Ryszard Klamerus. 

-To jest to, w czym radni PiS specjalizują się od 3 lat. Zamiast spokojnej pracy, są uszczypliwości w sprawach drugorzędnych. Jest rozsądna grupa radnych, która bardziej niż polityczny chaos ceni sobie demokratyczne standardy w samorządzie – podzielał głos koleżanki z klubu Wspólnie dla Powiatu, radny Jacek Stopka-Studencki. 

W celu przeprowadzenia głosowania została powołana pięcioosobowa komisja skrutacyjna, złożona z radnych z różnych klubów, a na jej przewodniczącego wybrano Michała Glonka. W głosowaniu wzięło udział 26 radnych, wszyscy oddali ważne karty do głosowania. Za odwołaniem starosty – a tym samym całego zarządu – było 9 radnych, przeciw – 17. 

-Cieszę się i dziękuję wszystkim tym, którzy zaufali, tym,którzy czują potrzebę działania samorządowego, spokoju dla dobra mieszkańców – mówił Krzysztof Faber tuż po głosowaniu, którego wynik został przyjęty oklaskami i gratulacjami. 

Więcej – w jutrzejszym “Przeglądzie Tygodniowym”. Zapraszamy!

 

os 27.03.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również