Kamery live
prognoza pogody

Stacja monitoringu powietrza już jest

10 marca 2016 16:23
Wyciszenie Włącz dźwięk

Z pewnym opóźnieniem, ale została już dowieziona do miasta stacja monitoringu. Pierwotnie planowano usytuowanie jej na płycie rynku, ale ostatecznie wylądowała przy wejściu do Park Miejskiego.

Powód zmiany lokalizacji to planowane stworzenie elementów małej architektury na rynku. Sześcienny wagonik stacji nie jest jeszcze wyposażony. Ze względu na wentylatory, które muszą pracować i powinny być zabezpieczone przed wandalami – zostanie okolona siatką. Wyniki pomiarów będą służyć mieszkańcom czterech powiatów: myślenickiego, wadowickiego, suskiego i nowotarskiego.

Upubliczniane na stronie Urzędu Miasta i na telebimie pośrodku rynku wyniki pomogą mieszkańcom, zwłaszcza tym z grup narażenia, reagować odpowiednio do sytuacji. Systematycznie prowadzone pomiary pozwolą uchwycić specyfikę i lokalizację miejskich zanieczyszczeń, także zmienność stanu rzeczy w różnych porach roku. A wyniki badań mogą być podstawą ubiegania się o środki pomocowe na walkę z wyziewami do atmosfery. Ich zmienność pokaże, czy działania na rzecz uwolnienia powietrza od toksycznych związków przynoszą skutek. 

Decyzję o przyznaniu stacji Nowemu Targowi podjął Ryszard Listwan, zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Stacja została do miasta przewieziona z Suchej Beskidzkiej.

/AS

NT24TV 10.03.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również