Kamery live
prognoza pogody

Sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej. Jest uchwała, będzie umowa z PGG

28 listopada 2022 20:26

NOWY TARG. Podjęta na dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwała o prawie 2 miliony zł zwiększyła wydatki bieżące miasta, w celu zapewnienia środków na zakup i transport węgla oraz energię elektryczną. Umożliwia to już podpisanie umowy z Polską Grupą Górniczą i rozpoczęcie sprzedaży czarnego surowca po cenie preferencyjnej.

Sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej. Jest uchwała, będzie umowa z PGG

Jutro powinien zostać wybrany skład do obsługi mieszkańców, którzy chcą skorzystać z takiej formy zaopatrzenia się w opał.

Jak informuje Sylwester Magiera, kierownik referatu ds. ochrony środowiska UM Nowego Targu, prawdopodobnie jutro – spośród kilku złożonych ofert – zostanie wybrany skład opału do obsługi mieszkańców. Polska Grupa Górnicza powinna zacząć dostarczać węgiel niebawem po podpisaniu umowy. Dokładny termin nie jest jednak jeszcze znany. Wiadomo natomiast, że kupujący będą mogli wybierać między czterema asortymentami.  

Liczba złożonych wniosków przez miniony tydzień z 300 wzrosła do ok. 450 i Urząd Miasta nadal je przyjmuje, w pokoju 211. Temu, kto złoży wniosek do końca roku, przysługuje prawo nabycia po preferencyjnej cenie półtorej tony węgla, natomiast po nowym roku limit zostanie podniesiony do trzech ton.

(asz)

 

 

Anna Szopińska 28.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również