Kamery live
prognoza pogody

“Sprzątaj po swoim psie” – nowe kosze w mieście

W mieście pojawiło się kilka nowych koszy wyposażonych w jednorazowe woreczki z przeznaczeniem na psie odchody. Kosze pojawiły się na razie pilotażowo w pięciu miejscach Nowego Targu: w Parku Miejskim, na Placu Słowackiego, na “dróżkach” przy Wojska Polskiego, w okolicach Sikorskiego/Podtatrzańskiej i nieopodal placu Evry.

Kosze mają naklejkę z edukacyjnym hasłem “Sprzątaj po swoim psie”. Znaki właśnie z tym hasłem pojawią się w parku przy Wojska Polskiego, zastępując te z bezwzględnym zakazem wyprowadzania psów w tym miejscu. Oznacza to, że właściciele psów będą mogli wraz ze swoimi pupilami legalnie korzystać z terenu miejskich parków. 

W sprawie związanej z zakazem wyprowadzania psów na terenie parku w jednej z gmin w centralnej Polsce, zapadł wyrok Sądu Administracyjnego stwierdzający, że taki zakaz jest wyrazem dyskryminacji właścicieli psów. Zgodnie z literą prawa, “ochrona przed zagrożeniami lub uciążliwością nie może być równoznaczna z całkowitym zakazem dostępu zwierząt do miejsc publicznych. Bezwzględny zakaz przekracza sferę władztwa rady gminy w zakresie ustalenia regulaminu parku” – orzekł wówczas Sąd. 

 

/os

os 22.05.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

4 komentarze
Artur 15:29 25.01.2021

Mandaty powinny być zdecydowanie wyższe. Ludzie nic sobie z nich nie robią, zapłacą i postępują tak, jak wcześniej. Powinno być zdecydowanie więcej dystrybutorów na woreczki na psie nieczystości. Czasami zdarza się, że jest pusty. Dlatego mam swoje woreczki i nie muszę liczyć na "miasto". Od dłuższego czasu kupuje woreczki PUCEK - tanie i przy tym ekologiczne.

MEG184 20:01 10.06.2018

To w końcu jest obowiązek sprzątania po psie czy dobra wola właściciela???

Huckelbery 06:19 23.05.2018

Jeszcze dużo wody musi upłynąć w Dunajcu zanim nauczymy się kultury w tym temacie. Ale bardzo dobrze że takie kosze się pojawiły, od czegoś trzeba zacząć.

Dusia 22:55 22.05.2018

Posprzątaj po swoim psie, powinno wejść właścicielom w nawyk, w każdym miejscu. Twój pies, Twoja kupa.

Zobacz również