Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie Rektora z Burmistrzem

15 lipca 2020 17:04

Rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, dr hab. Robert Włodarczyk, profesor uczelni, spotkał się z Burmistrzem Nowego Targu Grzegorzem Watychą. Rektorowi towarzyszyli kanclerz Andrzej Sasuła, profesor Stanisław Hodorowicz, pierwszy rektor Podhalanki oraz dr Maciej Hodorowicz, pełnomocnik Rektora ds. kontaktów.

Spotkanie Rektora z Burmistrzem

Rozmowy dotyczyły przyszłości i kierunków rozwoju Uczelni oraz wzajemnych relacji. Podczas spotkania podkreślono otwarcie się Uczelni na region. Zaakcentowano, że to Uczelnia Podhalańska winna stać centrum myśli o regionie i o jego tradycji. Zwrócono uwagę na wartość Podhalanki, jako miejsca kształtowania się myśli intelektualnej i naukowej całego Podhala oraz miejsca pielęgnowania kultury tego regionu. Jednym z ważniejszych tematów była rewitalizacja „Starego Szpitala”.

Rektor poinformował Burmistrza o tym, że toczy zaawansowane rozmowy dotyczące uruchomienia obligacji skarbowych w wysokości ponad 23 mln, które Uczelni przekazał jeszcze minister Gowin. Będą one głównym źródłem finansowania inwestycji. Rozmawiano też o planowanej drodze dojazdowej od budynku Starego Szpitala do PUP i PZD, której budowa jest w gestii Miasta. Droga ta udostępni cały teren Starego Szpitala, przekazany Uczelni przez Powiat Nowotarski.

mat. nadesłane – PPUZ

os 15.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również