Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie profilaktyczne z harcerkami z Wielkopolski wypoczywającymi Gorcach

15 lipca 2022 12:49

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu spotkał się z harcerkami z regionu wielkopolskiego, wypoczywającymi w Gorcach, przekazując wiele cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie miało miejsce w Kolibie na Łapsowej Polanie. 

Spotkanie profilaktyczne z harcerkami z Wielkopolski wypoczywającymi  Gorcach

Podczas wakacji priorytetem działań nowotarskiej Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa osób, a w szczególności dzieci i młodzieży wypoczywających na terenie powiatu. Jedną z form prowadzonych działań jest profilaktyka.

13 lipca br. w schronisku Koliba na Łapsowej Polanie, policjant z Zespołu ds. Nieletnich spotkał się z harcerkami obozu wędrownego z regionu wielkopolskiego obecnie wypoczywającymi w Gorcach. Funkcjonariusz przeprowadził rozmowę profilaktyczną i przekazał harcerkom wiele cennych uwag dotyczących ich bezpieczeństwa.

Podkreślał, na co należy zwrócić uwagę i jakich zachowań unikać podczas korzystania z uroków wakacyjnego wypoczynku. Uczestniczki dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, czy w lesie oraz, jak należy zachować się w sytuacji pogorszenia warunków pogodowych.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki i elementy odblaskowe.

źródło: KPP Nowy Targ

 

os 15.07.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również