Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych

18 grudnia 2017 22:18

Wspierając rodziny zastępcze i placówki opiekuńczo – wychowawcze z terenu Powiatu Nowotarskiego w pielęgnowaniu pięknych tradycji bożonarodzeniowych spotkań, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu już po raz czwarty zaprosiło opiekunów i wychowanków na spotkanie opłatkowe.

Spotkanie opłatkowe rodzin zastępczych

W Karczmie u Borzanka w dniu 8 grudnia 2017 r. zgromadziło się ok. 250 osób, w tym ok. 170 dzieci. Ze względów organizacyjnych grupę podzielono na dwie tury. Wśród zaproszonych gości znaleźli się  Pan Starosta Nowotarski Krzysztof Faber oraz Pan Wicestarosta Władysław Tylka. Wraz z Panią Dyrektor Anetą Wójcik podziękowali za trud wnoszony w opiekę i wychowanie dzieci, za codzienną troskę w zapewnieniu odpowiednich warunków dla ich właściwego rozwoju, naukę zwyczajów i tradycji, a przede wszystkim miłość i ciepło, jakimi obdarzają je każdego dnia. Złożyli także najserdeczniejsze życzenia radości, wytrwałości i spełnienia marzeń.

Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy obecni zasiedli do wspólnego poczęstunku. Był czas na rozmowy i  wymianę doświadczeń. Kulminacyjnym punktem spotkania było pojawienie się z niecierpliwością wyczekiwanego przez najmłodszych Świętego Mikołaja, który dla każdego z nich miał dobre słowo i paczkę ze słodyczami. Spotkanie upłynęło w radosnej atmosferze.

Warto nadmienić, że na terenie Powiatu w chwili obecnej przebywa 170 dzieci w 112 rodzinach zastępczych oraz 26 dzieci w trzech placówkach opiekuńczo – wychowawczych typu rodzinnego. Rodzina zastępcza to najlepsza forma opieki zastępczej, najbardziej zbliżona do rodziny naturalnej. W rodzinach dzieci uczą się poprzez codzienne życie wartości, tradycji oraz po prostu budowania życia rodzinnego.

NT24TV 18.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również