Kamery live
prognoza pogody

Spotkanie noworoczne- radna pyta ile kosztowało, ale zaproszenia nie przyjęła

Radna Ewa Pawlikowska rozlicza Wydział Promocji z wydatków związanych z organizacją 30. Spotkania Noworocznego Burmistrza Miasta. Tradycja spotkań została zapoczątkowana w 1991 roku przez Józefa Ramsa, pierwszego burmistrza reprezentującego wolny, demokratyczny samorząd i jako taka, ma symboliczny wymiar. Mimo wystosowanego przez burmistrza zaproszenia, w spotkaniu nie uczestniczy wielu radnych. 

Spotkanie noworoczne- radna pyta ile kosztowało, ale zaproszenia nie przyjęła

Nowotarskie Spotkania Noworoczne odbywają się od 30 lat, ale ich tradycja sięga jeszcze przedwojennych czasów. Wówczas spotkania organizowane były w budynku “Sokoła”. Ich ideą była od samego początku integracja wszystkich, którym leżą na sercu sprawy Miasta i całego regionu i to kontynuowane jest po dziś dzień. 

-Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta Nowy Targ zostało przygotowane na 230 osób, które otrzymały zaproszenie od Burmistrza Miasta. Zaproszenie otrzymali wszyscy Radni Rady Miasta Nowy Targ i wielka szkoda, że nie skorzystała Pani z tego zaproszenia, bo wówczas nie musiałaby Pani pisać zapytań, jak te uroczyste spotkania wyglądają – czytamy w odpowiedzi burmistrza Grzegorza Watychy na interpelację Ewy Pawlikowskiej – Coroczne Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta jest drogą do podsumowania mijającego roku oraz rozmów z osobami angażującymi się w życie miasta. Udział Radnych i Kierownictwa Urzędu i jego jednostek w tym spotkaniu jest również elementem kształtowania się pozytywnego wizerunku miasta i troski o jego dalszy rozwój, do czego wszyscy jesteśmy zobligowani wobec naszych mieszkańców.

Aktualnie, spotkania noworoczne organizowane są w miejskim ratuszu  podobnie, jak pierwsze, z początku lat 90-tych. Ich druga część odbywa się w pobliskiej kawiarni Fanaberie. W poprzednich kadencjach samorządu organizowano je w dużych, nowotarskich restauracjach. 

Poniżej szczegółowe koszty ostatniego spotkania, wypisane w odpowiedzi na interpelację radnej. 

  • Koszt zaproszeń na Spotkanie Noworoczne: 79,95 zł brutto 

  • Usługa gastronomiczna: 9500,00 zł brutto

  • Usługa gastronomiczna  6210,00 zł brutto 

  • Konferansjer 800,00 zł , brutto 

  • Oprawa muzyczna 5000,00 zł  brutto, 

Całkowita kwota: 21 589,95 zł

/os

os 18.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Podatnik 15:56 19.02.2020

darmozjady balują

Zobacz również