Kamery live
prognoza pogody

Spore zainteresowanie matczynymi emeryturami w Małopolsce

23 marca 2019 23:01

Od 1 marca 2019 roku można ubiegać się o rodzicielskie świadczenie uzupełniające z programu Mama 4 plus. W Małopolsce 3,5 tys. osób złożyło wniosek o to świadczenie. Największe zainteresowanie świadczeniami jest w Nowym Sączu, najmniejsze w Krakowie.

Spore zainteresowanie matczynymi emeryturami w Małopolsce

Przepisy dotyczące programu Mama 4 plus weszły w życie 1 marca, jednak z uwagi na duże zainteresowanie programem, wnioski można było składać już od połowy lutego. Tym sposobem przed 1 marca do małopolskich oddziałów ZUS wpłynęło ponad 600 wniosków. Do tej pory w Małopolsce zarejestrowano 3,5 tys. wniosków o rodzicielskie świadczenia uzupełniające. Najwięcej w oddziale ZUS w Nowym Sączu przeszło 1,2 tys., najmniej w Krakowie – 719.

Większość wniosków pochodzi od kobiet między 60 a 69 rokiem życia, które urodziły i wychowały dokładnie czwórkę dzieci. Tylko siedem wniosków w całym województwie złożyli mężczyźni (trzy w Nowym Sączy, po dwa w Krakowie i Tarnowie). Wniosek od najstarszej kobiety (99 lat) starającej się o matczyną emeryturę wpłynął do oddziału ZUS w Nowym Sączu. Najwięcej dzieci, bo aż siedemnaścioro wychowała kobieta, która złożyła wniosek w krakowskim oddziale ZUS.

Do tej pory ponad 1 tys. osób w naszym województwie otrzymało decyzje przyznające rodzicielskie świadczenia uzupełniające. Przeciętna wysokość przyznanych świadczeń to 355 zł.

 

Liczba wniosków o RSU w poszczególnych oddziałach ZUS w Małopolsce:

Oddział ZUS w Małopolsce

Liczba wniosków o RSU

Oddział ZUS w Chrzanowie

728

Oddział ZUS w Krakowie

719

Oddział ZUS w Nowym Sączu

1215

Oddział ZUS w Tarnowie

802

 

mat. prasowy ZUS

os 23.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również