Kamery live
prognoza pogody

Spektakularne otwarcie Targów Bożonarodzeniowych

6 grudnia 2016 21:51

Mikołajkowe święto w Nowym Targu przebiegło w tym roku niezwykłej atmosferze. Migocące światełka, św. Mikołaj we własnej osobie, góralska kapela, wspaniała rewia na lodzie pełna świątecznych przebojów, klimatyczne stoiska bożonarodzeniowego jarmarku, wreszcie pogoda, stanowiąca wymarzoną scenerię dla takiego wydarzenia – wszystko mówiło dziś, że święta tuż, tuż...

Spektakularne otwarcie Targów Bożonarodzeniowych

Na uczestników mikołajkowej imprezy na rynku czekało wiele atrakcji, a każda z nich przyczyniała się do budowania atmosfery magii świąt, która niewątpliwie unosiła się nad Nowym Targiem tego dnia i opadała na ludzi wraz z płatkami śniegu.

Nie zawiodła ani pogoda, ani frekwencja. Mieszkańcy miasta – w tym, co najważniejsze, ci najmłodsi – licznie zgromadzili się na rynku, by bić brawo zwycięzcom mikołajkowego biegu, pośmiać i wzruszyć się na przedstawieniu przygotowanym przez uczniów klas II-IV Szkoły Podstawowej nr 5 i wspólnie odliczać do oficjalnego odpalenia świątecznych iluminacji przez burmistrza Nowego Targu.

Podziwiano jazdę figurową na lodzie, czyli występ niesamowitego Walley Ice Story z historią o Mikołaju, który nie chciał się obudzić; chętnie robiono zdjęcia z św. Mikołajem, jego asystentką i malowniczym zaprzęgiem stojącym blisko ratusza; ogrzewano się w namiocie pełnym nietuzinkowego asortymentu, stanowiącego prawdziwą kopalnię pomysłów na świąteczne prezenty. Nie zabrakło też amatorów łyżew – zwłaszcza, że tego dnia zarówno wypożyczenie sprzętu, jak i wstęp na lodowisko były bezpłatne.

Mikołajkowa impreza stanowiła doskonałą okazję do tego, by uroczyście otworzyć Targi Bożonarodzeniowe – organizatorzy w osobie pana burmistrza Grzegorza Watychy, pani burmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg i dyrektora MOK-u Bolesława Bary przedefilowali wzdłuż zewnętrznych straganów świątecznych przy akompaniamencie góralskiej muzyki, by wewnątrz namiotu przywitać się z wystawcami i oficjalnie otworzyć targi.

Jeśli znalazł się dziś ktoś, kto nie poczuł magii świąt…to znaczy, że nie mógł był obecny na nowotarskim rynku. Jest jednak sporo czasu, by to nadrobić – targi potrwają bowiem do 23 grudnia. Nawet jeśli już bez tak spektakularnych wydarzeń, jakie towarzyszyły ich inauguracji, to na pewno w miłej, świątecznej atmosferze.

opr. os

NT24TV 06.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również