Kamery live
prognoza pogody

Spektakularne ćwiczenia strażaków (zdjęcia)

5 grudnia 2022 21:28

Ewakuacja z wyciągu to umiejętność, którą strażacy z Podhala muszą mieć opanowaną. Oby jak najrzadziej musieli w praktyce wykazywać tą sprawność.

 

Spektakularne ćwiczenia strażaków (zdjęcia)

Stacja Narciarska na Polanie Szymoszkowej w Zakopanem zamieniła się w miejsce do treningów strażaków. Ćwiczyli oni ewakuację narciarzy z kolei linowej.

– Zajęcia rozpoczęły się od części teoretycznej na terenie JRG, następnie strażacy udali się na terenie stacji narciarskiej Polana Szymoszkowa w Zakopanem, gdzie przeprowadzono zajęcia praktyczne. Zajęcia miały na celu doskonalenie technik ratowniczych stosowanych podczas ewakuacji osób z kolei linowych. Tego typu warsztaty odbywają się corocznie przed sezonem zimowym – informują strażacy.

Najczęstszymi metodami ewakuacji są techniki alpinistyczne w miejscach, gdzie dystans krzesełka z narciarzami do ziemi jest bardzo duży. W miejscach, gdzie krzesełka są zawieszone nisko na ziemi strażacy używają drabiny.

Fot. KP PSP w Zakopanem

Redakcja 05.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również