PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Sparingowa wygrana “Szarotek” na Słowacji

11 sierpnia 2018 14:04
Od wyjazdowej wygranej nad pierwszoligowym słowackim zespołem Dukla Michalovce, hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ rozpoczęli serię meczów sparingowych w ramach przygotowań do sezonu 2018/2019.
Sparingowa wygrana

To też był oficjalny debiut w roli szkoleniowca „Szarotek” Tomka Valtonena.

Po pierwszej tercji nowotarżanie prowadzili 1:0 po trafieniu Rafała Dutki. W drugiej odsłonie „Szarotki” podwyższyły na 2:0 a na listę strzelców wpisał się Łukasz Siuty. Pod koniec tej odsłony karą meczu za zranienie przeciwnika ukarany został Bartłomiej Neupauer. Grając liczebnym osłabieniu nowotarżanie parę chwil później stracili gola.

W trzeciej tercji to znów Podhalanie pierwsi cieszyli się z bramki. Tym razem autorstwa Patryka Wajdy. Potem jednak dwukrotnie to gospodarze trafiali do nowotarskiej bramki i zrobiło się 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Podhala a konkretnie do Krzysztofa Zapały, którego gola dał Podhalu zwycięstwo.

Jestem zadowolony i z wyniku, ale i z postawy chłopaków. Realizowali założenia taktyczne. Te elementy nad którymi pracowaliśmy w ostatnim czasie na treningach bardzo dobrze nam wychodziły. Chłopcy bardzo ambitnie podeszli do tego spotkania. Zwycięstwo okupiliśmy kilkoma siniakami, ale taki jest hokej. Graliśmy naprawdę z dobrym zespołem – podkreśla Valtonen.

W drużynie Podhala brakowało kontuzjowanych bądź chorych Kamila Kapicy, Błażeja Kapicy, Kacpra Guzika i Marcina Kolusza. Wystąpiła natomiast trójka testowanych zawodników: Łotysze Miks Lipsbergs i Edgar Dikis oraz Fin Eetu Moksunen.

Wszyscy pokazali się naprawę z dobrej strony. Szczególnie Moksunen. Miał o tyle łatwiej, że jest z nami dłużej. Mik i Edgar brali udział jedynie dwóch treningach i potrzebują czasu by zaaklimatyzować się w zespole. Na pewno będziemy im przyglądać się im w kolejnych meczach – podkreślił Valtonen.

Kolejne spotkanie sparingowe Podhale zagra we wtorek we własnej hali z węgierskim zespołem Fehervar AV 19.

Dukla Michalovce – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 (0:1, 1:1, 2:2). Karne: 3:1

Bramki dla Podhala: Dutka, Siuty, Wajda, Zapała.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Moksunen, Lipsbergs, Zapała, Gruszka – Dikis, Wajda, Siuty, Neupauer, M. Michalski – Mrugała, Dutka, Różański, Dziubński, Wielkiewicz – Wojdyła, Wsół, Dobrzyński, D. Kapica, Podlipni.

fot. Anna Dziurdzik

Maciej Zubek 11.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również