Kamery live
prognoza pogody

Sparing z Sanokiem, kontuzja napastnika i brak wzmocnień

29 grudnia 2020 19:37

Hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ po świątecznej przerwie wrócili do treningów. We środę czeka ich na własnym lodowisku, mecz kontrolny z Ciarko STS Sanok.

Sparing z Sanokiem, kontuzja napastnika i brak wzmocnień

W porównaniu z meczami sparingowymi sprzed półtora  tygodnia z reprezentacją Polski do lat 20, trener „Szarotek” Andriej Gusow będzie mógł już skorzystać z usług nieobecnych w tamtych meczach Alana Łyszczarczyka, Bartłomieja Neupauera, Oskara Jaśkiewicza i Kacpra Guzika.

Brakować będzie w dalszym ciągu Damiana Tomasika, który jest w trakcie rehabilitacji po zerwaniu więzadeł w kolanie. Nieobecny w środowym spotkaniu, a także w kilku najbliższych, będzie też Mateusz Bepierszcz, którego uraz jakiego nabawił się w ostatnim ligowym meczu w Oświęcimiu. okazał się na tyle poważny, że na kilka tygodni wyłączył go z treningów.

W świąteczno-noworocznej przerwie w zespole nie pojawił się – jak do tej pory – żaden nowy zawodnik. Prezes Tauron Podhala Marcin Jurzec poinformował, że do Nowego Targu nie trafi dwójka zawodników Zagłębia Sosnowiec: Rusnał Baszyrow i Aleksander Rodionow.

– Szukamy wzmocnień, ale jeżeli nie znajdziemy żadnego konkretnego zawodnika to na siłę nie będziemy nikogo ściągać. Mamy w tym sezonie swoich zawodników i młodzież, wspartą kilkoma obcokrajowcami– podkreśla Jurzec

Rozgrywki ligowe “Szarotki” wznowią 5 stycznia meczem u siebie z JKH Jastrzębiem. 

Maciej Zubek 29.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również