Kamery live
prognoza pogody

Sowi celebryci w Nowym Targu

12 kwietnia 2020 22:06
Wyciszenie Włącz dźwięk

To jedna z najsłynniejszych par ostatnich dni. Dzięki publikacjom na Facebooku, Franek i Krystyna stali się w Nowym Targu celebrytami. To sowy, które okupują teren jednego z nowotarskich osiedli. Można je tam nie tylko zobaczyć, ale również usłyszeć. To właśnie tam, mniej więcej w pierwszej połowie maja przyjdzie na świat ich potomstwo.  

To jedna z wielu lokalizacji na terenie Nowego Targu, gdzie sowy zakładają obecnie swoje rodziny. Miasto stało się bardziej przyjazne dla tych niezwykłych ptaków dzięki zeszłorocznej akcji zainicjowanej przez Daniela Urbaniaka, polegającej na rozwieszeniu na drzewach ponad dwudziestu koszy, które są dla nich zachętą do założenia gniazd.

Jak pokazało życie, sowy radzą sobie świetnie również na własną rękę. Potomstwo Franka i Krystyny przyjdzie na świat w starym gnieździe przejętym przez uszatki po gawronach.

Nowy Targ – miasto sów 🦉🎥❤️

Franek – sowa, z którą wielu mieszkańców jest już na "ty". Podobno straszna z niego fajtłapa, w niczym nie przeszkadza to jednak, by go podziwiać i po prostu: lubić. 🦉❤️Franek za trzy tygodnie z hakiem zostanie ojcem. W ciągu dnia okupuje wysoko położoną, modrzewiową gałąź, wieczorami odbywa zjawiskowy lot ze swoją ukochaną. 🦉❤️To wszystko w jednym z najbardziej zaludniowych miejsc w Nowym Targu, nie więcej niż 200 m od ruchliwej zakopianki. Natura rządzi się swoimi prawami. Magia. ❤️https://nowytarg24.tv/sowi-celebryci-w-nowym-targu/#NowyTargmiastosów #sowywmieście

Opublikowany przez nowytarg24.tv Niedziela, 12 kwietnia 2020

 

Wracam od Krysi i Franka 🥚🦉🥚🦉🥚🦉Dziś dużo nagrywałem, miałem nadzieję na to że nareszcie uda się czysto nagrać Frania….

Opublikowany przez Daniela Urbaniaka Sobota, 11 kwietnia 2020

Nowy Targ, w czasie epidemii świeci pustkami. Wieczorem kiedy to ostatni ludzie wyprowadzą na spacer swoje zwierzaki,…

Opublikowany przez Daniela Urbaniaka Niedziela, 12 kwietnia 2020

os 12.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również