nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Soczewki kontaktowe – od czego zacząć? (mat. sponsorowany)

Podstawową funkcją soczewek kontaktowych jest korekcja wzroku. Posiadają one wiele zalet, z czego najistotniejsze to niesamowita wygoda i komfort użytkowania. Soczewki kontaktowe mogą być odpowiednią alternatywą dla okularów: są niewidoczne dla otoczenia. Co więcej, tylko one dają możliwość zmiany naturalnego koloru oczu. Zapoznając się z ofertą soczewek pamiętajmy, że pierwszym krokiem jest wizyta u specjalisty, który pomoże nam podjąć decyzję, jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy. Nadal nie wiesz, jak zacząć? Poniżej przedstawiamy 3 kroki, które poprowadzą Cię przez początkowy etap noszenia soczewek.

Krok 1: Badanie wzroku i wybór soczewek.

Wizyta u optometrysty to niezbędny krok na drodze do stosowania soczewek kontaktowych. Pierwsze spotkanie ze specjalistą powinno składać się m.in. z: wywiadu, badania wstępnego, badania refrakcji (wady wzroku), oraz badania pod lampą szczelinową. Dzięki lampie szczelinowej optometrysta sprawdza, czy soczewka układa się prawidłowo na oku (badanie to stosowane jest głównie w przypadku doboru soczewek torycznych). Podczas wizyty dowiemy się jakie soczewki kontaktowe są dla nas najodpowiedniejsze, poznamy sposób zakładania i zdejmowania szkieł, a także przeszkolimy się z zasad ich użytkowania i pielęgnacji.

Astygmatyzm, prezbiopia (starczowzroczność) i alergie nie wykluczają noszenia szkieł kontaktowych. Pierwszym z tych schorzeń dedykowane są soczewki toryczne, które różnią się kształtem od tradycyjnych. Dla osób cierpiących na starczowzroczność odpowiednie będą szkła kontaktowe zwane progresywnymi. Osoby z alergiami i wrażliwymi oczami powinny szczególną uwagę zwrócić na właściwości kupowanych szkieł. Niezwykle ważny jest wysoki stopień nawilżenia, odpowiedni poziom przepuszczalności tlenu i zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Krok 2: Pierwsze dni stosowania soczewek.

Podczas pierwszej wizyty u optometrysty dowiedzieliśmy się, jakie soczewki kontaktowe będą dla nas odpowiednie. Jeśli po wypróbowaniu soczewki spełniają wszystkie nasze wymagania: czas na zakup pełnego opakowania. W obecnych czasach najwygodniejszym miejscem zakupu jest internet. Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz niedrogie szkła, najlepiej z szybką dostawą do domu? Sklep Szkla.com posiada oryginalne soczewki kontaktowe i oferuje darmową dostawę z kodem NTDD. Ponadto na ich stronie przeczytamy wyczerpujące opisy produktów, które znacząco ułatwią zakup.

Pierwsze dni stosowania soczewek to przede wszystkim nauka prawidłowego zakładania i zdejmowania szkieł oraz ich należytej pielęgnacji. Jest to również moment, w którym uczymy się używania płynu pielęgnacyjnego.

Krok 3: Pierwsza wizyta kontrolna.

Podczas pierwszej wizyty kontrolnej specjalista sprawdza, czy soczewki są wygodne, mają odpowiednie parametry i nie powodują podrażnień. Wizyta kontrolna powinna także zweryfikować umiejętność zakładania i zdejmowania soczewek oraz ich właściwą pielęgnację. Przez cały okres noszenia soczewek wymagane są regularne wizyty u optometrysty.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Soczewki oferują czyste widzenie obwodowe, ponieważ przylegają do rogówki i poruszają się wraz z ruchem gałki ocznej. Zapewniają tym samym maksymalnie szerokie pole widzenia. Soczewki kontaktowe to komfort i troska o zdrowie w jednym. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych możliwości, jakie dają szkła kontaktowe:

  1. Do produkcji większości soczewek kontaktowych stosuje się obecnie materiał silikonowo-hydrożelowy, który posiada bardzo dobre właściwości tleno-przepuszczalne. Wiele z dzisiejszych soczewek posiada także różnego rodzaju technologie, które minimalizują wysychanie oczu.

  1. Warto także podkreślić, że Szkla.com posiada w swojej ofercie soczewki o różnych trybach stosowania: miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe, a także do stosowania w trybie ciągłym nawet przez 30 dni i nocy – każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Producenci oferują szeroki wybór soczewek progresywnych, które dedykowane są osobom cierpiącym na prezbiopię (starczowzroczność). Pominięci nie zostali także astygmatycy – to z myślą o nich powstały soczewki toryczne.

  2. Naukowcy opatentowali także kolorowe szkła kontaktowe, za pomocą których zmienimy lub podkreślimy nasz naturalny kolor oczu.

1 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna