Kamery live
prognoza pogody

Soczewki kontaktowe – od czego zacząć? (mat. sponsorowany)

15 kwietnia 2019 20:55

Podstawową funkcją soczewek kontaktowych jest korekcja wzroku. Posiadają one wiele zalet, z czego najistotniejsze to niesamowita wygoda i komfort użytkowania. Soczewki kontaktowe mogą być odpowiednią alternatywą dla okularów: są niewidoczne dla otoczenia. Co więcej, tylko one dają możliwość zmiany naturalnego koloru oczu. Zapoznając się z ofertą soczewek pamiętajmy, że pierwszym krokiem jest wizyta u specjalisty, który pomoże nam podjąć decyzję, jaki rodzaj będzie dla nas najlepszy. Nadal nie wiesz, jak zacząć? Poniżej przedstawiamy 3 kroki, które poprowadzą Cię przez początkowy etap noszenia soczewek.

Soczewki kontaktowe – od czego zacząć? (mat. sponsorowany)

Krok 1: Badanie wzroku i wybór soczewek.

Wizyta u optometrysty to niezbędny krok na drodze do stosowania soczewek kontaktowych. Pierwsze spotkanie ze specjalistą powinno składać się m.in. z: wywiadu, badania wstępnego, badania refrakcji (wady wzroku), oraz badania pod lampą szczelinową. Dzięki lampie szczelinowej optometrysta sprawdza, czy soczewka układa się prawidłowo na oku (badanie to stosowane jest głównie w przypadku doboru soczewek torycznych). Podczas wizyty dowiemy się jakie soczewki kontaktowe są dla nas najodpowiedniejsze, poznamy sposób zakładania i zdejmowania szkieł, a także przeszkolimy się z zasad ich użytkowania i pielęgnacji.

Astygmatyzm, prezbiopia (starczowzroczność) i alergie nie wykluczają noszenia szkieł kontaktowych. Pierwszym z tych schorzeń dedykowane są soczewki toryczne, które różnią się kształtem od tradycyjnych. Dla osób cierpiących na starczowzroczność odpowiednie będą szkła kontaktowe zwane progresywnymi. Osoby z alergiami i wrażliwymi oczami powinny szczególną uwagę zwrócić na właściwości kupowanych szkieł. Niezwykle ważny jest wysoki stopień nawilżenia, odpowiedni poziom przepuszczalności tlenu i zabezpieczenie przed promieniowaniem UV.

Krok 2: Pierwsze dni stosowania soczewek.

Podczas pierwszej wizyty u optometrysty dowiedzieliśmy się, jakie soczewki kontaktowe będą dla nas odpowiednie. Jeśli po wypróbowaniu soczewki spełniają wszystkie nasze wymagania: czas na zakup pełnego opakowania. W obecnych czasach najwygodniejszym miejscem zakupu jest internet. Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz niedrogie szkła, najlepiej z szybką dostawą do domu? Sklep Szkla.com posiada oryginalne soczewki kontaktowe i oferuje darmową dostawę z kodem NTDD. Ponadto na ich stronie przeczytamy wyczerpujące opisy produktów, które znacząco ułatwią zakup.

Pierwsze dni stosowania soczewek to przede wszystkim nauka prawidłowego zakładania i zdejmowania szkieł oraz ich należytej pielęgnacji. Jest to również moment, w którym uczymy się używania płynu pielęgnacyjnego.

Krok 3: Pierwsza wizyta kontrolna.

Podczas pierwszej wizyty kontrolnej specjalista sprawdza, czy soczewki są wygodne, mają odpowiednie parametry i nie powodują podrażnień. Wizyta kontrolna powinna także zweryfikować umiejętność zakładania i zdejmowania soczewek oraz ich właściwą pielęgnację. Przez cały okres noszenia soczewek wymagane są regularne wizyty u optometrysty.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Soczewki oferują czyste widzenie obwodowe, ponieważ przylegają do rogówki i poruszają się wraz z ruchem gałki ocznej. Zapewniają tym samym maksymalnie szerokie pole widzenia. Soczewki kontaktowe to komfort i troska o zdrowie w jednym. Poniżej prezentujemy kilka najważniejszych możliwości, jakie dają szkła kontaktowe:

  1. Do produkcji większości soczewek kontaktowych stosuje się obecnie materiał silikonowo-hydrożelowy, który posiada bardzo dobre właściwości tleno-przepuszczalne. Wiele z dzisiejszych soczewek posiada także różnego rodzaju technologie, które minimalizują wysychanie oczu.

  1. Warto także podkreślić, że Szkla.com posiada w swojej ofercie soczewki o różnych trybach stosowania: miesięczne, dwutygodniowe, jednodniowe, a także do stosowania w trybie ciągłym nawet przez 30 dni i nocy – każdy znajdzie coś dla siebie.

  1. Producenci oferują szeroki wybór soczewek progresywnych, które dedykowane są osobom cierpiącym na prezbiopię (starczowzroczność). Pominięci nie zostali także astygmatycy – to z myślą o nich powstały soczewki toryczne.

  2. Naukowcy opatentowali także kolorowe szkła kontaktowe, za pomocą których zmienimy lub podkreślimy nasz naturalny kolor oczu.

os 15.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również