Kamery live
prognoza pogody

Śnieg, śnieg, śnieg, niepowtarzalna atmosfera i atrakcyjne nagrody, czyli bieg u stóp Turbacza

16 lutego 2023 16:19

Za nami IX edycja Turbacz Winter Trail pod Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, którą Fundacja Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” zorganizowała wspólnie z Miastem Nowy Targ. Organizator podsumowuje tę mocno zimową i śnieżną edycję wydarzenia. 

Śnieg, śnieg, śnieg, niepowtarzalna atmosfera i atrakcyjne nagrody, czyli bieg u stóp Turbacza

-Powodzenie imprezy było możliwe wyłącznie dzięki ogromnemu wsparciu Miasta Nowy Targ, które udostępniło parkingi w centrum, miejsce na biuro zawodów w Hotelu Gorce oraz pomogło w logistyce transportu zawodników na Długą Polanę, a także dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego Nowy Targ, które również udostępniło parkingu dla zawodników – podkreśla Natalia Ficek, organizator wydarzenia. Jak dodaje, biegacze wykazali się niezwykłą dyscypliną w kwestii zakazu wjazdu na Kowaniec, aby nie spowodować paraliżu komunikacyjnego.

Turbacz Winter Trail to zimowy bieg górski na kilku dystansach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie – można wybierać spośród 7 formuł do wyboru, na dystansach od 5 do 47 kilometrów, jest formuła dla biegających z psami oraz dla osób z niepełnosprawnościami, a także Walentynkowy Bieg dla par. Turbacz Winter Trail to niezwykle urokliwe trasy, sportowa rywalizacja, a także możliwość aktywnego spędzenia weekendu w górach z rodziną czy grupą znajomych, połączone z relaksem i After Party w Termach Gorący Potok, do których wejściówka znajdowała się w każdym pakiecie startowym. W sobotę start oraz meta zlokalizowane były na Stacji Narciarskiej Długa Polana w Mieście Nowy Targ, natomiast w niedzielę start zlokalizowany był w miejscowości Waksmund w Gminie Nowy Targ, która jest partnerem wydarzenia i po której terenach w głównej mierze przebiegają malownicze trasy Turbacz Winter Trail. Pogoda dopisała, małe załamanie przyszło dopiero około godziny 17.00, a całość wydarzenia uświetniła panorama Tatr.

Na listach startowych w tym roku znalazło się 560 uczestników z terenu całej Polski oraz ze Słowacji. 

-Najmłodsza Uczestniczka miała zaledwie 9 miesięcy i przy pomocy rodziców pokonała dystans Turbaczowe Love, można powiedzieć, że to już jej drugi start na tym dystansie, ponieważ pierwszy start zaliczyła rok temu jeszcze w brzuszku mamy. Wydarzenie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.  Na listach nie zabrakło nazwisk z czołówki biegów górskich Polski takich jak: Sylwester Lepiarz, Paulina Tracz, Marcin Kubica. Mimo, iż kilka dni przez zawodami przygotowywaliśmy trasy biegowe, śniegu było sporo i miejscami ciężko było mówić o bieganiu. Niemniej jednak ilość białego puchu nie wpłynęła negatywnie na nastroje uczestników, na mecie wszystkim towarzyszył uśmiech i ogromna radość z pokonania trasy w bardzo trudnych warunkach – zapewniają organizatorzy. 

Na mecie każdy biegacz otrzymał piękny medal – mini czapeczkę z pomponem. Na biegaczy czekała również gorąca herbata Teekanne, zupa pomidorowa oraz woda Alcalia i napoje od DrWitt. Na Turbaczu na zawodników czekał z kolei punkt. świetnie wyposażony dzięki współpracy z firmą Kaufland oraz pyszny rosół ze schroniska, gorąco chwalony przez wielu zawodników.

Zawody Turbacz Winter Trail są magiczne, nie tylko ze względu na piękną lokalizację w malowniczych Gorcach, ale również ze względu na wsparcie sponsorów i partnerów, dzięki którym możemy zaoferować biegaczom atrakcyjne pakiety i nagrody. Zawodnicy bardzo cenią sobie nasze zawody między innymi ze względu na nagrody, które w tak obfitej formie na arenie biegów górskich należą do rzadkości – zaznaczają organizatorzy. 

W niedzielę atmosfera była wyjątkowa, a wszystko za sprawą dystansu Turbaczowe Love, który dedykowany jest parom. Obowiązkowym elementem trasy był pocałunek, a na mecie na zawodników czekały dwa medale tworzące całość oraz balony i sesja zdjęciowa. Jest to dystans, na którym nie ma klasyfikacji, natomiast na zawodników czeka losowanie atrakcyjnych nagród.

Dzięki wsparciu zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich firm na uczestników czekały bogate pakiety startowe oraz liczne nagrody. Każdy zawodnik sobotnich dystansów otrzymał zimową opaskę, voucher na Termy Gorący Potok, a Zawodnicy dystansu Mizuno Nocna Dycha – również czapkę zimową i plecako-worek od partnera technicznego biegu marki Mizuno. Na wszystkich zawodników oprócz pięknych widoków i sportowych emocji czekało losowanie wielu atrakcyjnych nagród w Termach Gorący Potok.

Na dystansach: Mizuno Nocna Dycha, Zimna Połówka oraz AK-47 nagradzane były miejsca 1-6 w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn oraz miejsca 1-3 klasyfikacji wiekowej wśród kobiet i mężczyzn (Senior, Masters, Weteran). Na pozostałych dystansach nagradzane były miejsca 1-3 w klasyfikacji generalnej wśród kobiet i mężczyzn. Na najlepszych zawodników czekały liczne nagrody rzeczowe od partnerów oraz nagrody finansowe, wręczane przez Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychę oraz kierownika Referatu ds. Sportu i Turystyki Miasta Nowy Targ Arkadiusza Szymczyka.

W puli znalazły się nagrody od: Term Gorący Potok, Mizuno, Teekanne, Hotelu Gorce, Dr. Bacty, Galalit Office Park Myślenice, Miasta Nowy Targ, Gminy Nowy Targ, Health Labs Care, MCSiR Nowy Targ, Hotelu Ibis Styles Nowy Targ, B&B Hotels Nowy Targ, Wojas, WINNER Beef House Nowy Targ.

Wyniki:

Mizuno Nocna Dycha 10km

Kobiety: Tracz Paulina (01:12:58.25) Bolechowska Dominika (1:26:16.75) Tomica Natalia (01:29:44.50)

Mężczyźni: Kubica Marcin (01:02:02.65) Zółtek Grzegorz (01:05:49.15) Dzierwa Marcin (01:06:54.35)

Zimna Połówka 21km

Kobiety: Bochenek Magdalena (02:30:37.80) Paprocka Urszula (02:33:40.05) Rynkiewicz Agnieszka (02:45:56.35)

Mężczyźni: Lepiarz Sylwester (02:00:31.75) Jachymiak Robert (02:03:36.75) Dulski Daniel (02:06:25.85)

TWT na 6 Łap 21km

Kobiety: Jabłońska Weronika i Kiara (02:57:24.45) Świątek Anna i Cymru (03:08:34.75) Zakrzewska Anna i Gaspar (03:13:47.60)

Mężczyźni: Sawicki Piotr i Mila (02:35:42.95) Łukomski Maciej i Parbat (02:37:17.30) Ziemkowski Sebastian i Rolo (02:48:01.00)

AK-47 km

Kobiety: Krajewska Klaudia (06:51:48.75) Palczewska-Remiś Agnieszka (06:51:52.45) Garczyńska-Wąs Bogusława (07:05:37.75)

Mężczyźni: Michalec Marcin (05:30:08.35) Sowa Łukasz (05:49:55.30) Lachor Krzysztof (5:52:09.80)

Pełne wyniki: https://wyniki.b4sport.pl/index.php/turbacz-winter-trail/m854.html

mat. nadesłane

opr.os

os 16.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również