Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelny wypadek na “zakopiance” w Lubniu – szczegóły

13 grudnia 2020 15:26

W piątek, 11 grudnia o godzinie 16, na nowobudowanym odcinku drogi ekspresowej S7 w miejscowości Lubień doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych. W wyniku wypadku śmierć poniosła jedna osoba, dwie kolejne zostały ranne. 

Śmiertelny wypadek na

Relacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach:

“Do czołowego zderzenia samochodów osobowych doszło w dniu 11 grudnia o godzinie 16.00 na nowobudowanym odcinku drogi ekspresowej S7 w miejscowości Lubień. Dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach otrzymał informację o wypadku trzech samochodów i trzech osobach poszkodowanych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów strażackich stwierdzono całkowite zablokowanie przejazdu w obu kierunkach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz sprawiono oświetlenie. Na miejscu obecny był ZRM, który udzielał pomocy jednej z osób poszkodowanych. Dwie osoby pozostawały w pojazdach i strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych aby wykonać do nich dostęp. Służby medyczne potwierdziły zgon jednej z osób, drugą przejęli ratownicy medyczni.

Poszkodowanych przewieziono do Szpitala w Myślenicach. Po zakończonych czynnościach operacyjnych prowadzonych przez policję i  prokuratora podjęto dalsze czynności zmierzające do przywrócenia drogi do ruchu pojazdów – sorpcja płynów, zmycie, usunięcie rozbitych elementów. Uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa. Policja zorganizowała objazdy zamkniętego odcinka drogi tzw. „Starą zakopianką”. W działaniach trwających 4 godziny udział brały zastępy JRG Myślenice, OSP Lubień, OSP Tenczyn.”

źródło, zdjęcia: KPPSP Myślenice

 

os 13.12.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również