Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Zubrzycy: areszt dla kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

8 listopada 2022 08:33

W piątkowe popołudnie, w Zubrzycy Dolnej doszło do śmiertelnego potrącenia 52-letniego rowerzysty. Mężczyzna kierujący volkswagenem, po zdarzeniu odjechał, nie udzielając pomocy poszkodowanemu, po czym wrócił na miejsce wypadku. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało 3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Zubrzycy: areszt dla kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 52-letni mieszkaniec Zubrzycy Dolnej, doszło w piątek (4 listopada br.) po południu na drodze wojewódzkiej nr 957 w Zubrzycy Dolnej. Jak wstępnie ustalono, 32-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, potrącił 52-letniego rowerzystę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Kierowca samochodu zaparkował volkswagena w swoim garażu, po czym  po około godzinie wrócił na miejsce zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości 32-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejscu z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu oraz biegłego do spraw wypadków drogowych wykonano czynności procesowe, w tym oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentację fotograficzną. Zabezpieczono ślady, a także samochód i rower do dalszych oględzin.

Kierowca volkswagena został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Pobrano mu krew do badania, aby określić poziom alkoholu w organizmie w chwili zdarzenia. W sobotę zatrzymany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.  Dzisiaj sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu, kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Zubrzycy (zdjęcia)

 

os 08.11.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również