Kamery live
prognoza pogody

Śmiertelne potrącenie pieszego w Krościenku nad Dunajcem

3 kwietnia 2019 14:03

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 62-letniego mężczyznę. Pieszy pomimo udzielonej pomocy zmarł na miejscu. Kierujący samochodem 24-latek z gminy Ochotnica Dolna był trzeźwy. Jak twierdzi, nie zauważył przechodzących przez jezdnię mężczyzn.  

Śmiertelne potrącenie pieszego w Krościenku nad Dunajcem

Do tego tragicznego wypadku doszło w poniedziałek, 1 kwietnia br. około godziny 21 w Krościenku nad Dunajcem w rejonie skrzyżowania ulicy Kozłeczyzna z ulicą Leśną.

-Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący volkswagenem, jadąc od miejscowości Szczawnica potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych  62-letniego mieszkańca Krościenka. Mężczyzna przechodził przez jezdnię wspólnie z kolegą, który zdążył opuścić przejście – podaje szczegóły Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. 

Potrącony 62-latek pomimo udzielonej pomocy przez załogę pogotowia ratunkowego niestety zmarł. Kierujący samochodem 24-latek z gminy Ochotnica Dolna był trzeźwy. Jak twierdzi, nie zauważył przechodzących przez jezdnię mężczyzn.

Dopuszczalna prędkość w miejscu  potrącenia to 50 km/h. Na miejscu zdarzenia czynności wykonywali funkcjonariusze  pod nadzorem prokuratora. Prowadzone w tej sprawie postępowanie wyjaśni dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kierujący stracił prawo jazdy i został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Zgodnie z art. 177 k.k. za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym,  zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

źródło: KPP Nowy Targ

os 03.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również