Kamery live
prognoza pogody

Słowacy zastrzelili w Tatrach niedźwiedzicę z młodym

3 maja 2021 10:49

Słowacka organizacja ochrony przyrody Štátne lesy TANAPu poinformowała w mediach społecznościowych o zabiciu niedźwiedzicy i jednego z jej młodych, publikując zdjęcie nieżywych zwierząt. Zwierzęta podchodziły pod popularny, górski hotel „Śląski Dom” znajdujący się w Dolinie Wielickiej pod Gerlachem w Tatrach. Zostały zastrzelone na hotelowym parkingu dziś w nocy. Pozostała dwójka młodych uciekła do lasu. 

Słowacy zastrzelili w Tatrach niedźwiedzicę z młodym

Jak podaje Wirtualna Polska, odstrzału zwierząt domagali się urzędnicy z Wysokich Tatr, argumentując żądanie tym, że niedźwiedzie zbyt blisko podchodzą do osiedli oraz obiektów turystycznych.

Problem z niedźwiedziami, które podchodzą pod ludzkie osady, obserwowany jest również po polskiej stronie Tatr, jednak tu przyrodnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego niedźwiedzie odstraszają, strzelając gumowymi pociskami.

Słowacka ustawa o ochronie przyrody i krajobrazu umożliwia ministerstwu o zadecydowaniu o odstrzale zwierząt w uzasadnionych przypadkach, a  każdy wniosek oceniany jest na podstawie ekspertyz.

fot: Štátne lesy TANAPu/Facebook

os 03.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również