Kamery live
prognoza pogody

Śledztwo w sprawie PZD – przeciągnie się do końca października

30 czerwca 2020 17:08

POWIAT NOWOTARSKI. Zapowiadanego przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie na koniec czerwca aktu oskarżenia w sprawie afery korupcyjnej w Powiatowym Zarządzie Dróg na razie nie będzie.

Śledztwo w sprawie PZD – przeciągnie się do końca października

Decyzją Prokuratury Krajowej śledztwo zostało przedłużone do 30. października br. Jest to już czwarta prolongata terminu – o poprzednim przedłużeniu, trzecim, najwyższy organ ścigania decydował 25. lutego.

Wtedy, w rozwojowym śledztwie, zostało jeszcze do wykonania sporo czynności z udziałem podejrzanych. Sytuacja epidemiczna i system pracy Prokuratury Regionalnej nie pozwoliły jednak na żadne działania z tymi osobami.

Na dziś w obszarze zainteresowania Prokuratury Regionalnej jest 27 podejrzanych, lecz prowadzący śledztwo nie wykluczają rozszerzenia tej listy. Część z nich zadeklarowała chęć dobrowolnego poddania się karze. Teoretycznie można by więc niektóre wątki postępowania wyłączyć i zamknąć cząstkowymi aktami oskarżenia, lecz to wymagałoby m.in. powielania potężnych akt sprawy.

Finału korupcyjnej historii możemy się zatem spodziewać nie wcześniej niż jesienią. 

(asz)

 

 

 

Anna Szopińska 30.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również