Kamery live
prognoza pogody

Slalom gigant po góralsku

16 lutego 2020 22:46

To była już 37. edycja zawodów o Puchar Przechodni Związku Podhalan w slalomie gigancie. W tym roku na Zadziale ścigało się 72 górali z 11 oddziałów Związku Podhalan. Puchar ponownie – już po raz czwarty z rzędu – trafił w ręce najliczniejszego oddziału z Łopusznej, reprezentowanego przez 24 zawodników. Wręczał go sam inicjator zawodów w 1983 roku, były prezes Związku Podhalan Józef Staszel. 

Slalom gigant po góralsku

Na Zadziale ponownie zaroiło się dziś od narciarzy w regionalnych strojach. Już od 37 lat zjeżdżają do Nowego Targu  z różnych stron, by wziąć udział w szczególnych zawodach rozgrywanych już od blisko czterech dekad w Stolicy Podhala. W gronie tegorocznych uczestników znalazło się 68 przedstawicieli 11 różnych oddziałów Związku Podhalan: z Łopusznej, Nowego Targu, Ochotnicy Górnej, Rabki, Szczawnicy, Poronina, Zakopanego, Łącka, Żywca, Spytkowic, a nawet z Kanady. Pozostali zawodnicy – choć niezrzeszeni – również musieli być ubrani w strój góralski. 

Pogoda w tym roku udała się góralom fantastycznie. Atmosfera również była gorąca – nie zabrakło dopingu przy starcie i na mecie, a rolę prowadzącej ponownie objęła Stanisława Trebunia-Staszel. Wśród zawodników znaleźli się m.in. znany lekarz Hubert Wolski, prezes łopuszniańskiego oddziału Mateusz Buła, czy były przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ Andrzej Rajski. Po zakończeniu zawodów, na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez gaździny nowotarskiego oddziału Związku.

Wręczono medale i dyplomy dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzny i kobiety, jak również pamiątkową statuetkę dla najstarszych zawodników. Najlepszy czas przejazdu uzyskali: Agata Smarduch z Łopusznej (27,91 s) i Adam Koczur (25,16 s) z Nowego Targu.

Slalom gigant po góralsku – tylko w Nowym Targu

⛷🎿Slalom gigant po góralsku – czyli 37. Zawody o Puchar Związku Podhalan na Zadziale w Nowym Targu ⛷🎿https://nowytarg24.tv/slalom-gigant-po-goralsku/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Sobota, 22 lutego 2020

Puchar Przechodni Związku Podhalan trafił ponownie do Łopusznej, reprezentowanej przez 24-osobową grupę (159 punktów). Na drugim miejscu uplasował się Nowy Targ (14 zawodników, 103 punkty), na trzecim – Ochotnica Górna (46 punktów, 9 zawodników).  

Relacja filmowa z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym” już w środę.

/os

os 16.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również